tamba.ir logo چگونه 1 اتاق گیمینگ بسازیم؟ + شش نمونه تصویری جذاب ...
چگونه 1 اتاق گیمینگ بسازیم؟ + شش نمونه تصویری جذاب
tamba.ir logo لینک منبع خبر:
https://www.plaza.ir/140202/206451/how-to-make-video-game-room/

ساخت 1 اتاق گیمینگ ازجمله کارهایی هست که احتمال هر گیمری به انجامش فکر می‌کند.

در این مقاله به لوازم ضروری اتاق گیمر و به همین صورت نحوه ساخت 1 اتاق گیم خواهیم پرداخت.

«چگونه 1 اتاق گیمینگ بسازیم؟» شاید در نگاه اول با برخوردن به چنین سؤالی از خود بپرسید چه نیازی برای انجام این کار وجود دارد؟ ولی حقیقت امر آن هست که اگر شما هم جزو افرادی باشید که کمی جدی‌تر از بقیه بازی‌های ویدئویی و به‌طور کلی دنیای گیمینگ را دنبال می‌کنید، همواره در گوشه ذهن خود این آرزو را داشته‌اید 1 اتاق گیمینگ حرفه ای یا غیرحرفه‌ای داشته باشید که مختص خودتان باشد و بتوانید دوستان خود را نیز به آن دعوت کنید و ساعت‌ها سرگرم بازی‌های مختلف شوید.

فهرست مطالب

لوازم مورد نیاز بهترین اتاق گیمینگ1.

پیداکردن مکان مجزا برای اتاق اتاق گیمر2.

تلویزیون3.

کاناپه یا مبل راحتی4.

دیگر وسایل مورد نیاز اتاق گیمینگچگونه 1 اتاق گیمینگ بسازیم؟بهترین اتاق های گیمینگ1.

اتاق مخصوص بازی کتابخانه گیم2.

اتاق گیم به‌همراه سیستم صوتی سوراند3.

اتاق گیمینگ PS4 مینی‌مال4.

اتاق گیم متمرکز5.

گوشه گیمینگ در اتاق نشیمن6.

اتاق گیم با نورپردازی موکدسوالات متداولسخن پایانی

لوازم مورد نیاز بهترین اتاق گیمینگ

داشتن 1 اتاق گیم راحت برای تجربه هرچه بهتر و لذت‌بخش‌تر بازی‌ها حیاتی هست.

ولی مهمترین کاری که پیش از طراحی اتاق گیمر باید انجام دهید، خرید وسایل اتاق مخصوص بازی هست.

مثل نورپردازی، صندلی و دیگر وسایل مخصوص بازی.

در ادامه به چند نمونه از وسایل مورد نیاز اتاق گیمینگ ایرانی خواهیم پرداخت.

1.

پیداکردن مکان مجزا برای اتاق اتاق گیمر

اولین قدمی که در این «اموزش ساخت اتاق گیمینگ» باید بردارید، پیداکردن مکانی در خانه‌تان برای این منظور هست که بدون شک سختی‌های خود را دارد؛ چراکه اتاق یا فضای اضافه‌ای که در خانه خود دارید، ممکن هست متعلق به انباری یا اتاق نشیمن یا اتاق مهمان باشد؛ ولی در برخی مواقع پیدا کردن فضایی مجزا به‌منظور طراحی اتاق گیمر دور از دسترس نیست.

نهایتا برای تحقق این امر می‌توانید از اتاق شخصی خود استفاده کنید؛ ولی در نظر داشته باشید که ایدئال‌‌ترین حالت برای ساخت اتاق گیمینگ خفن مجزا یا در نبود آن زیرزمین خانه هست.

اتاق گیمر

موارد بسیاری در مورد تبدیل زیرزمین خانه به 1 اتاق مخصوص بازی تجهیزشده وجود دارند و در طراحی اتاق خود می‌توانید از آن‌ها الهام بگیرید.

علاوه‌بر‌این، در نظر داشته باشید برخلاف 1 اتاق گیمینگ کوچک، فضای مدنظر هرچه بزرگ‌تر باشد، دست شما در چیدمان وسایل اتاق مخصوص بازی و دکوراسیون اتاق گیمینگ آن بازتر خواهد بود.

به همین صورت بخوانید :بهترین هدفون و هدست های گیمینگ جهان در سال 2021

2.

تلویزیون

دومین وسیله‌ای که در «ساخت اتاق گیمینگ با کمترین هزینه» به آن احتیاج خواهید داشت، تلویزیون هست که عضو بی‌چون‌وچرای تمام اتاق های گیمینگ محسوب می‌گردد.

به‌غیر از این، در نظر داشته باشید تلویزیونی که در اتاق مخصوص بازی خود قرار می‌دهید، هرچقدر بزرگ‌تر باشد، بهتر هست.

ممکن هست وسوسه شوید تلویزیون 12 اینچی کارکرده در اتاق مخصوص بازی خود قرار دهید؛ ولی اگر بلندمدت فکر می‌کنید، بهتر هست در حد توان مالی خود تلویزیون بزرگ‌تر تهیه کنید.

به‌عنوان مثال، تلویزیون 32 اینچی برای قرارگیری در اتاق گیمر گزینه مناسبی به‌نظر می‌رسد.

حتی در نبود آن تلویزیون 24 اینچی هم می‌تواند پاسخ‌گوی نیازهایتان باشد.

البته اگر توان آن را دارید که تلویزیون‌های بزرگ‌تر با ابعاد 45 اینچ و بیشتر نیز در اتاق گیمینگ PS4 قرار دهید، توصیه می‌کنیم این کار را بکنید؛ چرا که تجربه گیمینگتان همان‌قدر بهتر خواهد شد.

3.

کاناپه یا مبل راحتی

سومین وسیله‌ای که در ساخت «بهترین اتاق گیمینگ معمولی» به آن نیاز دارید، کاناپه یا مبل راحتی هست که از دیگر نیازهای مبرم تمام اتاق های گیمینگ محسوب می‌گردد.

در طراحی بهترین اتاق گیمینگ PS4 خود با گنجاندن کاناپه روبه‌روی تلویزیون، یکی از تکه‌های دیگر این پازل را تکمیل خواهید کرد.

البته در نظر داشته باشید به‌جای کاناپه می‌توانید از مبل راحتی و صندلی‌های گیمینگ یا هر وسیله دیگری استفاده کنید که وظیفه کاناپه را انجام می‌دهد.

به همین صورت بخوانید :لوازم گیمینگ گیمرهای حرفه ای ؛ از صندلی تا کیبورد گیمینگ

در انتخاب مبل یا کاناپه خود علاوه‌بر موضوع راحتی تعداد افرادی را در نظر بگیرید که معمولا از اتاق مخصوص بازی شما استفاده خواهند کرد.

برای گرفتن ایده در مورد نوع مبل یا کاناپه‌ای که در اتاق مخصوص بازی خود می‌خواهید استفاده کنید، می‌توانید از عکس‌های بی‌شمار موجود در اینترنت یا مشورت با دوستانتان استفاده کنید.

4.

دیگر وسایل مورد نیاز اتاق گیمینگ

در این قسمت به برخی از «لوازم اتاق 1 گیمر» اشاره می‌کنیم که هریک به‌نوبه خود می‌توانند کیفیت تجربه گیمینگ شما را افزایش دهند:

سیستم صوتی سوراند (Surround): از جمله تجهیزات بسیار مناسب برای اضافه‌کردن به اتاق شماست که تجربه بازی‌های رایانه‌ای را به‌طور درخورتوجهی لذت‌بخش‌تر خواهد کرد؛میز قهوه: در طراحی اتاق خود می‌توانید آن را کنار کاناپه یا روبه‌روی آن قرار دهید و نوشیدنی‌ها یا لوازم دیگر خود را روی آن بگذارید؛یخچال یا جایخی کوچک: می‌توانید نوشیدنی‌های خود را درون آن قرار دهید و دسترسی بهتری به آن‌ها داشته باشید و در پذیرایی دوستان خود نیز از آن استفاده کنید؛پوسترهای بازی‌های رایانه‌ای: این‌ها ماهیت اتاق شما را معین‌تر می‌کنند و می‌توانید از پوسترهای بازی‌های محبوب خود استفاده کنید؛پنکه: کارکرد آن معین هست و در مواردی که شما یا دوستانتان احساس گرما می‌کنید، می‌تواند بسیار کارآمد باشد؛سیستم گیمینگ مجزا: اگر توانایی تهیه سیستم گیمینگ را داشته باشید، می‌تواند به حرفه‌ای‌ترشدن اتاق کمک کند.

البته این مورد سلیقه‌ای و بسته به نیازهای شماست.اینترنت پرسرعت: ازطریق آن می‌توانید روی ایکس باکس یا پلی استیشن خود حالت‌های چندنفره را نیز تجربه کنید.

این مورد به‌ویژه زمانی بیشترین کارایی دارد که به اتاق مخصوص بازی خود مهمان دعوت کنید.

چگونه 1 اتاق گیمینگ بسازیم؟

در ویدئو زیر نحوه تبدیل 1 اتاق معمولی به 1 اتاق گیمینگ حرفه ای را خواهید دید.

بهترین اتاق های گیمینگ

برای ساخت اتاق گیمر و طراحی آن بهتر هست همیشه سلیقه خودتان را مدنظر قرار دهید چرا که این شما هستید که می‌خواهید ساعت‌ها در آن اتاق به انجام بازی‌های موردعلاقه خود بپردازید.

با این حال این به این معنی نیست که حتما باید از صفر تا صد دیزاین اتاق گیمینگ را خودتان انجام دهید.

می‌توانید از اتاق مخصوص بازی اشخاص دیگر هم الگو بگیرید.

برای مثال عکس اتاق گیمینگ نینجا یا سایر اتاق گیمر ها می‌توانند الگوهای خوبی باشند.

1.

اتاق مخصوص بازی کتابخانه گیم

اتاق گیمر

در طول سال‌ها، گیمرهای حرفه‌ای معمولا مجموعه وسیعی از عناوین دلخواه خود و کنسول‌ها و لوازم گیمینگ دیگر را گردآوری می‌کنند.

برای فردی که به‌صورت جدی دنیای بازی‌های رایانه‌ای را دنبال می‌کند، شاید یکی از بهترین ایده‌ها برای طراحی اتاق گیمر اختصاص‌دادن فضای معینی از این اتاق به کتابخانه باشد.

البته کتابخانه‌ای که به‌جای کتاب به شما امکان دهد به‌راحتی به تمام مجموعه بازی‌های مختلف خود دسترسی داشته باشید.

در تصویر بالا کاربست هوشمندانه این ایده به‌همراه خلاقیت طراحان در نورپردازی اتاق گیمینگ به‌خوبی جلوه پیدا کرده هست.

2.

اتاق گیم به‌همراه سیستم صوتی سوراند

اتاق گیمر

به همین صورت بخوانید :مروری بر تاریخچه بازی خدای جنگ | بررسی بهترین بازی های خدای جنگ

اگر بودجه‌تان اجازه می‌دهد، یکی دیگر از بهترین روش‌ها برای افزایش کیفیت تجربه گیمینگ شما، افزایش تجربه صوتی و تصویری هست.

صفحه‌نمایشی بزرگ به‌خوبی می‌تواند توجه تمامی افرادی را جلب کند که به اتاق گیم شما وارد می‌شوند؛ ولی در نظر داشته باشید 1 اتاق مخصوص بازی درکنار این صفحه‌نمایش، به اسپیکرهای مختلف با اندازه‌های متفاوت نیز مزین هست.

با گذاشتن صفحه‌نمایش بزرگ در اتاق خود همیشه در نظر داشته باشید بهتر هست در نورپردازی اتاق، با اضافه‌کردن چند نور تأکیدی، به افزایش کیفیت نورپردازی و راحتی چشمانتان کمک کنید.

3.

اتاق گیمینگ PS4 مینی‌مال

وسایل اتاق گیمینگ / طراحی اتاق گیمر

برخی از اتاق‌ های گیمینگ در طراحی خود این حقیقت را تا حد زیادی مخفی می‌کنند که فضایی داخلی به گیمینگ اختصاص دارد و از این طریق کارکردهای اتاق مدنظر را گسترش می‌دهند.

در تصویر بالا، خطوط سفید سبب شده‌اند که فضای مدنظر ازنظر بصری بزرگ‌تر به‌نظر برسد و استفاده صحیح از موتیف‌ها و آیتم‌ها نیز سبب شده تم بازی‌های رایانه‌ای نیز به آن اضافه گردد.

با آنکه در این تصویر میزان زیادی نور طبیعی وجود دارد، این قضیه همواره مهم هست که در نظر داشته باشید منبع اصلی نور هنگام بازی‌کردن باید ازطریق خود صفحه‌‌نمایش باشد.

نهایتا کاناپه و المان‌های دیگری که برای نشستن قرار گرفته‌اند، کمک می‌کنند این اتاق هم برای گیمینگ انفرادی و هم گیمینگ دست‌جمعی گزینه مناسبی باشد.

4.

اتاق گیم متمرکز

بهترین اتاق گیمینگ

در تصویر بالا، مشاهده می‌کنید چگونه طراحی اتاق گیمینگ از نحوه جای‌گیری کروی بهره برده هست تا هم چشم و هم گوش را به‌سمت مرکز، یعنی همان صفحه‌نمایش، متمرکز کند.

در گوشه‌های تلویزیون و  پایین آن سه عدد اسپیکر کوچک، ولی قدرتمند دیده می‌گردد که با اسپیکرهایی آویخته از سقف ترکیب می‌شوند تا تجربه سوراند واقعی را به‌ارمغان بیاورند.

به همین صورت، زاویه‌های عجیب دیوارهای اتاق با قراردادن وسایل اتاق به حالت نیم‌کره جبران شده‌ هست.

رنگ روشن دیوارها و اجزای دکور نیز با استفاده از رنگ سیاه در کاناپه و اجزای دیگر جبران شده و کنتراست لذت‌بخشی را ایجاد کرده هست و چشم را نیز به‌سوی مرکز ترکیب بیش‌از‌پیش سوق داده هست.

5.

گوشه گیمینگ در اتاق نشیمن

نورپردازی اتاق گیمینگ / لوازم اتاق گیمینگ

در بسیاری از خانه‌ها، دکوری که برای اتاق نشیمن طراحی می‌گردد، اغلب بر فضای آن غلبه می‌کند تا تمرکز اصلی روی تلویزیون باشد.

در تصویر بالا، چینش‌های معمول اتاق نشیمن بدون تغییر باقی مانده‌اند و در‌عین‌حال، میزی به‌همراه 1 صندلی به گوشه اتاق افزوده شده‌اند تا مکانی دنج برای لذت‌بردن از بازی‌های دلخواهتان فراهم گردد.

به همین صورت بخوانید :بازی Battlefield 2042 ؛ هر آنچه از بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ می دانیم

با اضافه‌کردن نورپردازی رنگی به دور قاب تلویزیون به‌همراه استفاده از آباژور که فضا را به‌خوبی تلطیف کرده، نورپردازی پس‌زمینه خوبی انجام گرفته هست.

در جای‌گیری لوازم اتاق گیمینگ نیز همثل استند هدفون نهایت هوشمندی به‌کار رفته هست تا از شلوغ‌کردن فضای داخلی و انتقال وسایل گیمینگ به بخش اصلی اتاق نشیمن جلوگیری گردد.

6.

اتاق گیم با نورپردازی موکد

ساخت اتاق گیمینگ حرفه ای چگونه 1 اتاق گیمینگ بسازیم

در انواع کوچک‌تر اتاق گیم، شاید مشکل اصلی فراهم‌کردن مقدار صحیح نور پس‌زمینه باشد؛ چراکه در‌غیراین‌صورت چشم بازیکن با نگاه‌کردن به صفحه‌نمایش اذیت خواهد شد.

در برخی از اتاق های گیمینگ، نورهای تعبیه‌شده در سقف به‌همراه نورهایی که از گوشه‌های قفسه‌ها می‌تابند، دست‌به‌دست‌ هم می‌دهند تا درعین آنکه به روشنایی فضا کمک گردد، بازیکن از کنش اصلی موجود در مرکز صفحه نمایش غافل نگردد.

لوازم اتاق گیمینگ با رنگ‌های تیره و استفاده از رنگ‌های مات هم کمک می‌کنند تأکید اصلی روی صفحه‌‌نمایش باقی بماند.

نهایتا مبل و میز کناری آن کمک می‌کنند اشخاص تماشاگر بازی مکان مناسبی برای نشستن در اتاق داشته باشند.

همانطور که تا کنون با این موضوع مواجه شده اید نور و رنگ آمیزی نقش مهم و بسزایی در ساخت 1 اتاق گیمینگ داشته هست که در این میان با مشاهده نمونه های مناسب میتوانید به ایده های خوبی دست پیدا کنید.

نور و رنگ آمیزی تلفیقی و مرتبط به شما این قابلیت را می‌دهد تا بتوانید از اتاق خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. لازم به ذکر هست بدانید که نور در ساخت اتاق گیمینگ نقش مهمی داشته که شاید از دید شما چندان مهم نباشد ولی اگر نگاهی به تصاویر بهترین اتاق های گیمینگ داشته باشید متوجه این موضوع خواهید شد.

سوالات متداول

1.

هزینه ساخت بهترین اتاق گیمینگ چقدر است؟

اگر بخواهید 1 اتاق را با خرید تمام وسایل تبدیل به 1 اتاق گیمینگ ارزان کنید، باید برای خرید مانیتور، نورپردازی، دوربین وبکم، صندلی گیمینگ، بلندگو و میکروفون هزینه کنید.

در حال حاضر برای خرید تمام این موارد باید حداقل 10 میلیون تومان هزینه کنید و در صورتی که سیستم گیمینگ هم نداشته باشید باید هزینه خرید 1 کامپیوتر یا کنسول بازی را هم به این مبلغ اضافه کنید.

البته اگر قصد پخش زنده یا استریم نداشته باشید می‌توانید میکروفون، وبکم و RGB را از این فهرست حذف و تا حدودی در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.

2.

لوازم ضروری اتاق مخصوص بازی چیست؟

موارد ضروری 1 اتاق گیمینگ اندازه مناسب اتاق، بلندگوهای با کیفیت، صندلی گیمینگ، مانیتور عریض یا پروژکتور و نورپردازی RGB می باشند.

3.

چگونه ظاهر اتاق گیمینگ معمولی را بهتر کنیم؟

خرید وسایل نورپردازی اتاق گیمینگ و به خصوص لامپ‌های نئون یکی از بهترین ابزارهایی می باشند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید ظاهر اتاق را از این رو به آن رو کنید.

به همین صورت اگر لوازم جانبی بازی‌ها مثل اکشن فیگور دارید می‌توانید با استفاده از قفسه‌های معلق آن‌ها را به نمایش بگذارید.

4.

آیا صندلی گیمینگ جزو لوازم ضروری اتاق 1 گیمر است؟

اگر به دنبال راحتی بالا، پشتیبانی گردن و کمر هستید بله.

صندلی‌های گیمینگ شاید بسیار گران باشند ولی در عوض در آینده می‌توانند از بسیاری مشکلاتی که حاصل نشستن طولانی مدت پشت میز هست جلوگیری کنند.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشیدthumbnailتاریخچه سری بازی های کالاف دیوتی (Call of Duty)تیم پلازا04 فروردین 1401 11:30thumbnailبازی Elden Ring ؛ گیم پلی، داستان و سیستم مورد نیاز اثر ...معین نسیم دوست01 اسفند 1400 09:30thumbnailمعرفی بازی Age of Empires 4 ؛ پایان 16 سال انتظار!معین نسیم دوست12 تیر 1400 20:00thumbnailچگونه در پابجی لباس جوکر و هارلی کویین بگیریم؟محمد امین سرافراز11 تیر 1400 20:00

سخن پایانی

در ابتدا قدم‌های موردنیاز برای ساخت «بهترین اتاق گیمینگ» را با همدیگر بررسی کردیم و سپس تعدادی از نمونه‌های «بهترین اتاق 1 گیمر» را زیر ذره‌بین قرار دادیم.

امیدواریم اگر روزی این امکان برایتان مهیا شد اتاق مخصوص خود را بسازید، این مقاله به شما کمک کند به ایدئال خود نزدیک‌تر شوید و محل خود را با خلاقیت و دقت بیشتری طراحی کنید.

شما در مورد اتاق گیم چه فکر می‌کنید؟ آیا بودنشان را ضروری می‌دانید؟ دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید.

منتخب کاربرانبهترین بازی های کامپیوتری جهان |‌ با 56 بازی برتر مخصوص PC آشنا شویدبهترین بازی های کامیونی مخصوص گوشی؛ معرفی پرطرفدارترین بازی های ماشین سنگین گوشیبهترین بازی های بقا اندروید | 29 عضو از منحصر به فرد‌ترین بازی های سبک بقا اندرویدبهترین بازی های ایکس باکس وان اس در 1 لیست 45 تایی را بشناسیدآموزش تکنیک های بازی مافیا ؛ چطور برنده بازی مافیا باشیم؟بازی دخترانه آرایشی | معرفی و دانلود بهترین بازی های آرایشی برای دختران {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}} تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر به این مطلب رای بدهید {{farsiNumber(n)}} بازگشتمنابع:InstructablesHomebncبرچسب ها:GamingPc Gamer
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
tamba.ir logo « خبرنگار: حسین رفیعی »

tamba.ir logo کد خبر: « 122895 »

tamba.ir logo بازدیدها: 13311 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :