tamba.ir logo به یادماندنی‌ ترین زوج‌ ها در تاریخ‌ بازی‌ های کامپیوتری ...
به یادماندنی‌ ترین زوج‌ ها در تاریخ‌ بازی‌ های کامپیوتری
tamba.ir logo لینک منبع خبر:
https://par30games.net/208079/best-character-duos-in-gaming-history/

استفاده از کاراکترهای دوگانه و زوج‌ها سابقه‌ای بسیار طولانی در بازی‌های کامپیوتری دارد، از بیلی و جیمی لی در عنوان مشهور دابل دراگن (1987) گرفته تا زوج‌های عجیب‌تری مثل بانجو و کازوئی یا نمونه‌های مدرن‌تر و واقع‌گرایانه‌تری مثل لی و کلمنتاین در سری Walking Dead، این زوج‌ها همیشه حضور داشته‌اند و شخصیت‌پردازی برخی از آنها در اتمسفر مناسب از 1 بازی سطح بالا به حدی خوب بوده که توانسته پای مخاطب را به میان رابطه‌شان بکشاند، دو نفر که گاهی اوقات انسان‌ها یا موجودات حقیقی نیستند، در دنیا یا روی سیاره ما زندگی نمی‌کنند ولی در طول 1 بازی که داستان خوبی را ارائه می‌دهد، طیفی از احساسات را بیان می‌کنند که توسط 1 شخصیت قابل بیان نیست.

در این مطلب تعدادی از بهترین زوج ها در بازی های کامپیوتری را معرفی می‌کنیم.

فهرستی از به یادماندنی ترین و  بهترین زوج‌ ها در بازی‌ های کامپیوتری

از سوی دیگر بی‌راه نیست اگر بگوییم شخصیت پردازی برای 1 زوج راحت‌تر از شخصیت‌پردازی برای 1 کاراکتر تنها هست.

دو کاراکتر مدام در گفتگو می باشند، با هم بحث می‌کنند، ممکن هست پیوندی عاطفی بین آنها باشد، همه‌ی این موارد جزو شگردهایی می باشند که به نویسنده اجازه‌ی معرفی 1 (در اینجا دو) شخصیت به مخاطب را می‌دهد.

به همین صورت شما اگر به جای نویسنده باشید با وجود دو شخصیت داستان را بسیار راحت‌تر پیش می‌برید زیرا یکی از شخصیت‌ها سوالات مخاطب داستان را می‌پرسد و دیگری به این سوالات پاسخ می‌دهد، وجود دو شخصیت هم در باز کردن گره‌های داستانی کارآمد هست و هم ایجاد بار طنز یا عاطفی را آسان‌تر می‌کند، از تمام اینها مهم‌تر وجود دو شخصیت گاهی اوقات این امکان را به وجود می‌آورد که گیمرها لحظات ناب بازی محبوب‌شان را با دوستان یا اعضای خانواده‌شان تجربه کنند.

پیش از آنکه به فهرست 15 تایی از بهترین زوج ها در بازی های کامپیوتری بپردازیم باید بگویم که این لیست قرار بود در ابتدا شامل 10 زوج باشد ولی با توجه به اینکه همچنان شخصیت‌ها و بازی‌های خوبی از قلم می‌افتادند تصمیم بر آن شد تا 1 لیست پانزده عددی تنظیم گردد.

البته 1 شرط در این فهرست رعایت شده و زوج‌ها تنها از میان موجودات زنده انتخاب شده‌اند و برای مثال در این مقاله شاهد حضور مسترچیف و کورتانا از سری هیلو یا رچت و کلنک از سری Ratchet & Clank نخواهید بود، تنها استثنا در این زمینه متعلق به عنوانی هست که توسط نگارنده انتخاب شده زیرا حس می‌کنم این زوج لیاقت قرار‌گیری در این فهرست را دارند، به همین صورت از دیدن نظرات‌تان در این باره در بخش کامنت‌ها خوشحال خواهیم شد.

با 15 تا از بهترین زوج ها در بازی های کامپیوتری آشنا شوید.

15) زوج «می و کودی» از بازی «It Takes Two»

بازی It Takes Two

بازی It Takes Two

فهرست بهترین زوج ها در بازی های کامپیوتری را با یکی از عناوین جدید‌تر دارای دو شخصیت مکمل آغاز می‌کنیم چرا که تقریبا هیچ بازی پلتفرمر دو نفره‌ای مثل It Takes Two وجود ندارد که حاوی لحظات نابی از درام یا طنز باشد.

این عنوان خلاقانه در سال 2021 توسط هیزلایت استودیوز طراحی و توسط الکترونیک آرتز عرضه شد، زوج این بازی یعنی می و کودی زن و شوهری در آستانه طلاق می باشند که 1 اتفاق جادویی باعث می‌گردد تا در داستان بازی قرار بگیرند.

این دو کاراکتر برای پیشبرد داستان و معماهای گیم‌پلی تا حدی به یکدیگر وابسته می باشند که حتی نام بازی نیز به همین مورد اشاره دارد زیرا این نام را می‌توان در فارسی تحت عنوان «به دو نفر نیاز است» یا «دو نفر لازم است» ترجمه کرد.

لازم به ذکر هست که عنوان قبلی این استدیو یعنی A Way Out هم مثل It Takes Two کاملا بر مبنای همکاری دونفره بازیکنان طراحی شده و هر دوی این عناوین فاقد گزینه بازی تک‌نفره می باشند.

14) زوج «جک و دکستر» از سری «Jak And Daxter»

بازی Jak And Dexter

بازی Jak And Dexter

شخصیت‌های جک و دکستر نسبت به زوج قبلی نه تنها سابقه بیشتری دارند و از سال 2001 در عناوینی با همین نام حضور داشته‌اند بلکه در بازی‌های بیشتری هم بوده‌اند و طی 17 سال در  8 عنوان ظاهر شده‌اند.

سری جک اند دکستر هیچگاه نتوانست به محبوبیت باقی شخصیت‌های فانتزی سونی مثل کرش یا رچت اند کلنک برسد ولی از آنجایی که مثل آنها یکی از عناوین انحصاری این کمپانی محسوب می‌گردد همچنان 1 فرنچایز مهم هست که در اغلب موارد توانست با استفاده از دو کاراکتر به یادماندنی 1 گیم‌پلی خوب را به مخاطب ارائه دهد.

13) زوج «الیوت سیلم و تایسون رایوس» از سه‌گانه «Army of Two»

بازی Army of Two

بازی Army of Two

زوج الیوت و تایسون از سه‌گانه‌ی سوم شخص Army of Two بین سال‌های 2008 تا 2013 انتخاب اول گیمرهایی بودند که (غیر از بازی Gears of War) دنبال 1 اکشن دونفره می‌گشتند.

البته هر 1 از نسخه‌های این سه‌گانه ایرادات خود را داشتند، هیچ کدام از آنها شاهکار نبودند و اتفاقا در همان سال‌ها شاید بازی‌های مشابه بهتری هم پیدا می‌شد که در همین فهرست هم حضور دارند، با این وجود سری Army of Two مثل 1 فیلم درجه دو گیشه‌ای بود که شاهکار نبود ولی همچنان نمی‌شد از خیر آن گذشت، بخصوص در هنگام بازی دو نفره.

به هر حال  الیوت و تایسون در سری Army of Two با وجود اکشن پر جنب و جوش، گان‌پلی نسبتا خوب و  شوخی‌های مدام لیاقت این را دارند که در لیست بهترین زوج ها در بازی های کامپیوتری حضور داشته باشند.

12) زوج «بوکر و الیزابت» از بازی «BioShock: Infinite»

بازی BioShock Infinite

بازی BioShock Infinite

سومین نسخه سری تاریخ‌ساز بایوشاک بدون شک عجیب‌ترین خط داستانی این سه‌گانه را روایت می‌کرد که از قضا کلید این داستان شخصیت مکمل شما یعنی الیزابت بود.

نه تنها داستان بازی Bioshock: Infinite بدون کاراکتر الیزابت بی‌معناست بلکه اگر این شخصیت در بازی همراه شما نباشد برخی از قابلیت‌های خود را از دست خواهید داد زیرا الیزابت به عنوان مثال قادر هست شکاف‌هایی در فضا و زمان باز کند و چیزهای خاصی را از ابعاد دیگر به جهان بازی وارد کند که در حل معماها یا مبارزات موثر می باشند.

با این حال شخصیت الیزابت برخلاف نقش پر رنگش در بازی مثل مثال‌های پیشین قابل بازی نیست و شما فقط می‌توانید در نقش بوکر دویت و با کمک الیزابت پرده از اسرار بازی بردارید.

مورد جالب دیگر در خصوص این زوج به شخصیت‌پردازی الیزابت برمی‌گردد، شخصیت‌پردازی ایشان از ابتدای بازی همواره با 1 معصومیت خاص همراه هست که شما را وادار به محافظت از ایشان می‌کند و در واقع به اتفاقات بعدی داستان شکل می‌دهد.

11) زوج «کین و لینچ» از دوگانه «Kane & Lynch»

بازی Kane & Lynch

بازی Kane & Lynch

شخصیت‌های کین و لینچ تنها در دو عنوان Dead Men (2007) و Dog Days (2010) ظاهر شدند.

نسخه اول 1 سوم شخص خشک و پر ایراد بود با این حال شخصیت خشن و درون‌گرای کین در کنار شخصیت دیوانه و بی‌پروای لینچ پیوند جالبی را به وجود آورده بود که بیشتر به ارتباط میان آدمکش‌ها در فیلم‌های تارانتینو شبیه بود.

ارتباط این دو کاراکتر که خشونت یکی از مهم‌ترین المان‌های آنهاست در نسخه دوم به اوج رسید، بازی دوم به وضوح بهتر بود، سیستم گان‌پلی عوض شده بود، کاراکتر بازی جا به جا شده بود و در کنار این موارد تغییر استایل گرافیکی بازی طوری طراحی شده بود که انگار 1 نفر با 1 دوربین هندیکم قدیمی در حال فیلم‌برداری از وقایع بازی بود، همین تغییر 1 فضای مستند‌گونه ناب به بازی بخشیده بود که در کمتر عنوانی دیده شده هست.

با این وجود هرچند که این دوگانه به خودی خود شاهکار نبود ولی شخصیت‌های آن آنقدر به یادماندنی بودند که در فهرست بهترین زوج ها در بازی های کامپیوتری حضور داشته باشند، شخصا بدم نمی‌آید که نسخه سومی هم از داستان‌های این دو شخصیت خشن و بی‌اعصاب را ببینم.

10) زوج «لی و کلمنتاین» از بازی «The Walking Dead»

بازی The Walking Dead

بازی The Walking Dead

کمتر گیمری بود که سال 2012 پس از عرضه بازی The Walking Dead با کاراکترهای اصلی یعنی لی و کلمنتاین ارتباط برقرار نکرده باشد.

این دو شخصیت در شرایط داستانی بسیار جالبی سر راه یکدیگر قرار می‌گیرند، لی 1 محکوم به حبس هست که توانسته به واسطه همه‌گیری‌ زامبی‌ها از زندان فرار کند و در همین مسیر با کلمنتاین رو به رو می‌گردد، دختربچه‌ی کم سن و سالی که تک و تنها در میان 1 همه‌گیری آخرالزمانی گیر افتاده هست.

در طول بازی ارتباط بسیار قدرتمندی بین این دو شکل می‌گیرد، لی از کلمنتاین محافظت می‌کند، به گونه‌ای که که اگر ایشان وجود نداشت احتمالا کلمنتاین هم از بین می‌رفت، با این وجود لی نه تنها این دخترک را نجات می‌دهد بلکه هرچه بلد هست را به ایشان می‌آموزد تا یاد بگیرد که چگونه در دنیای تازه و پر از زامبی دوام بیاورد.

قصد لو دادن داستان تاثیرگذار بازی را ندارم ولی با توجه به اتفاقاتی که در ادامه داستان رخ می‌دهد لی و کلمنتاین بدون شک یکی از به یاد ماندنی‌ترین زوج‌های بازی‌های کامپیوتری می باشند.

9) زوج «جوئل و الی» از مجموعه «The Last Of Us»

بازی The Last Of Us

بازی The Last Of Us

به شکل کلی یکی از عواملی که موجب شد تا سری The Last of Us تقریبا اکثر جوایز مرتبط با حوزه بازی‌های کامپیوتری را درو کند همین ارتباط میان جوئل و الی، شخصیت‌های اصلی بازی بود.

گفتنی هست که جوئل و الی هم مثل لی و کلمنتاین در دنیایی پر از زامبی در مسیر هم قرار می‌گیرند ولی اوضاع در اینجا به گونه‌ای دیگر هست.

در داستان The Last of Us جوئل حدود 20 سال پس مرگ دخترش سارا، پیشنهاد انتقال دختری به نام الی که در برابر بیماری دنیای بازی مصون هست را می‌پذیرد، تصمیمی که به شکل‌گیری یکی از بی‌نظیرترین روابط پدر-دختری در 1 بازی کامپیوتری ‌می‌انجامد.

شکوفایی رفتار الی در کنار شخصیت پدرانه‌ی جوئل یکی از آن تجربه‌های منحصر به فردی هست با 1 کارگردانی بی‌نقص خلق شده هست.

8) زوج «نیتن و سالیوان» در سری «Uncharted»

بازی Uncharted

بازی Uncharted

نیتن دریک و ویکتور سالیوان هر دو شخصیت‌های باهوش و کارکشته‌ای می باشند که علاقه خاصی به پیدا کردن گنج‌های گم شده دارند.

کنار هم قرار گرفتن این دو نام در کنار یکدیگر یعنی شروع 1 داستان پر زد و خورد سینمایی که کیفیت بصری عناوین انحصاری سونی را هم یدک می‌کشد.

ارتباط میان سالیوان یا سالی با نیتن تنها 1 شراکت کاری نیست و سالی به همین صورت تقشی پدرگونه و شبیه استاد را هم برای نیتن ایفا می‌کند، از همین رو ارتباط آنها هم فراز و نشیب‌های عاطفی خاص خود را دارد که در 1 عنوان کاملا اکشن و پر از صحنه‌های سینمایی جالب هست.

یکی از نکاتی که باعث شده ارتباط این دو کاراکتر برای گیمرها به یادماندنی باشد داستان‌هایی هست که این دو در حین بازی برای همدیگر تعریف می‌کنند.

7) زوج «کریتوس و آتریوس» از بازی «God of War»

بازی God of War

بازی God of War

شخصیت کریتوس تا پیش از انتشار دو نسخه آخر گاد آو وار همیشه چنان تنها به تصویر کشیده شده بود که هیچوقت به فکر کسی خطور نمی‌کرد خدای جنگ را در فهرست بهترین زوج ها در بازی های کامپیوتری ببیند، آن هم نه با هر کسی بلکه با پسرش!

داستان بازی God of War با مرگ مادر آتریوس و سفری جهت رساندن خاکستر وی به یوتون‌هایم آغاز می‌گردد، سفری حماسی و هیجان‌انگیز که طی نبردهای نفس‌گیر آن رابطه‌ی پدر و پسری میان کریتوس و آتریوس نیز شکوفا می‌گردد.

گیم‌پلی بازی تا حدی مبتنی بر همکاری این پدر و پسر هست با این حال انجام بخش اعظم امور همچنان به عهده کریتوس هست.

البته ارتباط بین این دو شخصیت تماما درام نیست و 1 طنز ذاتی هم در خود دارد زیرا دیدن بچه تربیت کردن کریتوسی که تا پیش از این کاری جز سلاخی کردن موجودات اساطیری و خدایان نداشته مورد جالبی هست.

در نسخه رگناروک نیز داینامیک رابطه دو شخصیت کمی تغییر کرده، در اینجا پس از چند سال آتریوس کمی بزرگ‌تر و سرکش‌تر شده و دوست دارد از پدرش بیشتر فاصله بگیرد، تا جایی که در این نسخه می‌توانید به جای آتریوس هم بازی کنید.

بدون شک ارتباط این دو کاراکتر در سال‌های آتی می‌تواند بستر داستان‌های بسیار بیشتری برای این فرنشایز محبوب باشد، طوری که شاید آتریوس همان کسی باشد که پدرش را برای همیشه از دنیای بازی‌ها بازنشسته می‌کند.

6) زوج «مانکی و تریپ» از بازی «Enslaved: Odyssey to the West»

بازی Enslaved Odyssey to the West

بازی Enslaved Odyssey to the West

عنوان Enslaved یکی از آن بازی‌های کم سر و صدایی بود که سال 2010 برای پلی‌استیشن 3 و اکس‌باکس 360 منتشر شد.

این بازی بی‌ادعا که استدیوی مستعد Ninja Theory را پشت خود داشت با خلق 1 دنیای پساآخرالزمانی بدیع دو شخصیت مانکی و تریپ را هم معرفی کرد، دو شخصیتی که تنها در 1 بازی حضور پیدا کردند ولی از چنان شخصیت‌پردازی خوب و ارتباط جالبی برخوردار بودند که حیف بود در این فهرست قرار نگیرند.

رابطه‌ی میان مانکی و تریپ تا حدی بر حسب اجبار است، مانکی رفتاری بدوی دارد و بدون تجهیزاتی که تریپ به ایشان می‌دهد قادر به درک وی نیست.

در نتیجه مانکی در ابتدا تنها با حالتی برده‌وار از دستورات تریپ پیروی می‌کند، این دو در ادامه چنان به هم وابسته می باشند که مردن تریپ باعث کشته شدن مانکی هم می‌گردد.

با این وجود نگاه تریپ به مانکی در ادامه انسانی‌تر و عاطفی‌تر می‌گردد و دوستی زیبایی میان‌شان شکل می‌گیرد، نشان دادن بخش اعظمی از این احساسات در بازی یه واسطه فناوری خاص موشن کپچر بازی انجام شده که به شکل خاص روی حرکت چشم‌ها و حالت نگاه شخصیت‌ها تاکید دارد، امری که در زمان خود نه تنها 1 دستاورد فنی جالب بود بلکه توانست شکل‌گیری رابطه دو کاراکتر را به زیبایی منتقل کند.

5) زوج «کن و ریو» از سری بازی «Street Fighter»

بازی Street Fighter

بازی Street Fighter

کن و ریو از سری با سابقه استریت فایتر سال‌هاست که رفیق و رقیب یکدیگر می باشند.

دوستی آنها از کودکی هنگامی که تحت نظر استاد گوکن آموزش می‌دیدند آغاز شد و رقابت بین آنها نیز از همان زمان شروع شد.

با اینکه در بازی‌ها و انیمه‌های این فرنشایز شخصیت ریو نسبت به کن مبارز برتری محسوب می‌گردد ولی با این حال این موضوع عموما خدشه‌ای به پیوند عمیق آنها وارد نمی‌کند، تا جایی که هدبند سفید ریو که یکی از ویژگی‌های پوششی شاخص این شخصیت محسوب می‌گردد هدیه‌ای از طرف کن هست.

در حال حاضر زمان زیادی به عرضه نسخه ششم استریت فایتر باقی نمانده و طبق اطلاعات منتشر شده از داستان بازی به نظر می‌رسد که این دو دوست بیش از هر زمان دیگری به همراهی یکدیگر نیاز دارند.

4) زوج «جک کوپر و BT 7274» از بازی «Titanfall 2»

بازی Titanfall 2

بازی Titanfall 2

عنوان تایتان‌فال در زمان عرضه و حتی حالا 1 اول‌شخص پرسرعت و بی‌نقص بود که گان‌پلی بی‌نظیری را به مخاطبانش ارائه می‌داد که البته با توجه به تیم سازندگان بازی امر عجیبی هم نبود زیرا طراحان اصلی این بازی کسانی بودند که قبلا در تیم اینفینیتی وارد روی عناوین کال آو دیوتی کار می‌کردند.

پس از اینکه جیسون وست و وینس زامپلا در سال 2010 از تیم ساخت کال آو دیوتی جدا شدند بلافاصله استدیوی خودشان یعنی Respawn Entertainment را تاسیس کردند و نخستین عنوان خود که همان تایتان‌فال بود را معرفی کردند.

با این وجود نسخه اول این بازی از آنجایی که اساسا 1 اول‌شخص چندنفره بود چندان مورد توجه ما نیست زیرا در نسخه دوم بازی Tintanfall با اضافه شدن 1 حالت داستانی بسیار قوی، به شخصیت‌پردازی خوب دو کاراکتر جک کوپر و  روبات BT 7274 نیز پرداخته شد.

این زوج تنها استثنای این مقاله می باشند چرا که BT 7274 1 موجود زنده نیست و تنها 1 روبات غول‌پیکر با هوش مصنوعی پیشرفته هست که توسط جک کوپر هدایت می‌گردد.

شخصیت‌پردازی BT 7274 دوست‌داشتنی در این بازی چنان قوی کار شده که گیمر نمی‌تواند خود را به جای جک کوپر قرار دهد ولی با BT 7274 ارتباط عمیقی برقرار نکند، پیوندی که تا آخرین لحظات داستان به عاطفی‌ترین شکل ممکن همراه شما خواهد بود و یکی از بهترین زوج ها در بازی های کامپیوتری را شکل می‌دهد.

3) زوج «گوردون و الیکس» از سری «Half Life»

بازی Half Life

بازی Half Life

سری Half-Life یکی از آن مجموعه بازی‌های تاریخ‌ساز هست که داستان آن سال‌هاست نیمه کاره باقی مانده و دیدن ادامه‌ی ماجراهای دکتر فریمن به یکی از آرزوهای گیمر‌ها تبدیل شده هست.

داستان پشت شخصیت دکتر گوردون فریمن در بازی اصلی هلف لایف که سال 1998 عرضه شد آغاز می‌گردد و شخصیت مکمل الیکس نیز طی سال 2004 و در هلف لایف 2 به بازی اضافه شد.

 الیکس 1 هکر باهوش و کاربلد هست که در بسیاری از بخش‌های داستان موانع را از سر راه گوردون بر می‌دارد و در حقیقت یکی از راوی‌های اتفاقات داستان هست.

نکته جالب در خصوص شخصیت‌پردازی این دو کاراکتر اینست که دکتر گوردون فریمن از اولین نسخه تا شماره‌هایی که الیکس به آنها اضافه می‌گردد کاملا صامت هست و هیچگاه صحبت نمی‌کند، در نتیجه تمامی مکالمات به همراه بار عاطفی و احساسی داستان به دوش الیکس هست.

گفتنی هست که الیکس اکنون خود دارای 1 عنوان اسپین‌آف مجزا به نام Half-Life: Alyx هست که سال 2020 عرضه شد و به شکل خاص از قابلیت واقعیت مجازی استفاده می‌کند.

2) زوج «مارکوس و دام» از سه‌گانه «Gears of War»

بازی Gears of War

بازی Gears of War

کلیف بلیزینسکی در سال 2006 با طراحی نخستین شماره Gears of War انقلابی را در حوزه‌ی بازی‌های اکشن سوم شخص به وجود آورد که پس‌لرزه‌های آن پس حدود 15 سال همچنان حس می‌گردد.

با این وجود خلاقیت بلیزینسکی و استدیوهای اپیک گیمز و People Can Fly تنها در ایجاد 1 گان‌پلی روان و ارضاکننده با گرافیک عالی نبود، آنها 1 دنیای جدید به نام سیاره سرا خلق کردند که بستر داستان غنی و شخصیت‌پردازی خوب بازی هست.

بهترین بخش شخصیت‌پردازی و داستان رابطه میان کاراکتر اول بازی یعنی مارکوس فنیکس و دامینیک سانتیاگو یا همان دام است، شخصیتی که در همان اولین لحظات بازی اول در زندان را باز می‌کند و به مارکوس زره و اسلحه می‌دهد و تقریبا تا آخرین لحظات بازی سوم در کنار مارکوس می‌ماند و یکی از بهترین زوج ها در بازی های کامپیوتری را تشکیل می‌دهند.

رابطه‌ی این دو هم‌رزم و سرباز که مثل برادر می باشند در طول سه‌گانه‌ی اصلی عمیق‌تر و عمیق‌تر می‌گردد تا اینکه در پایان گیرز آو وار 3 مسیرشان به غمگین‌ترین شکل ممکن از هم جدا می‌گردد، یکی از جدایی‌های معروف دنیای بازی‌های کامپیوتری که کمتر گیمری قادر به فراموش کردن آن هست.

 1) زوج «ماریو و لویجی» از مجموعه «Mario Bros»

بازی Mario Bros

بازی Mario Bros

شکی در این مسئله وجود ندارد که ماریو یکی از مشهورترین، محبوب‌ترین و بهترین کاراکترهای کل تاریخ بازی‌های کامپیوتری هست.

خود این لوله‌کش ایتالیایی که توسط شیگرو میاموتو طراحی شده اولین بار سال 1981 در بازی دانکی کونگ معرفی شد.

با این حال برادر جوان‌تر ماریو که لویجی نام دارد سال 1983 به بازی Mario Bros اضافه شد و به عنوان شخصیت دوم قابل بازی بود.

البته لویجی به دلیل محدودیت‌های سخت‌افزاری آن دوران، در ابتدا قرار بود که تنها 1 نسخه سبز رنگ از ماریو باشد با این حال توسعه شخصیت و استایل متمایز لویجی نسبت به ماریو از همان زمان آغاز شد.

از سال 1983 به بعد لویجی نه تنها در تقریبا تمامی عناوین مرتبط با برادر بزرگ‌تر خود حضور داشت بلکه عناوین اسپین‌آف خاص خود را هم دارد.

به هر صورت شیگرو میاموتو حدود 40 سال پیش 1 زوج قرمز و سبز طراحی کرد که امروزه بعد گذشت تمامی این سال‌ها کسی نمی‌تواند این دو برادر دوست‌داشتنی را جدا از هم تصور کند.

جمع‌بندی

با معرفی 15 تا از بهترین زوج ها در بازی های کامپیوتری به پایان این مقاله رسیدیم، بخشی که بد نیست در آن از برخی عناوین دیگر یاد کنیم که می‌توانستند در این لیست حضور داشته باشند، زوج‌هایی نظیر سونیک و تیلز از سری Sonic، سام و مکس از سری بازی‌های ماجرایی با همین نام یا کازوما و گورو از سری Yakuza و کال کستیس و BD-1 از بازی Star Wars Jedi: Fallen Order همگی شایستگی قرارگیری در این فهرست را داشتند ولی شاید برای تمام مخاطبین به اندازه باقی زوج‌های معرفی شده جذابیت نداشته باشند، نظر شما در این باره چیست؟ در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
tamba.ir logo « خبرنگار: امیر صالحی »

tamba.ir logo کد خبر: « 122947 »

tamba.ir logo بازدیدها: 13966 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :