tamba.ir logo بهترین بازی های لگو کامپیوتر ...
بهترین بازی های لگو کامپیوتر
tamba.ir logo لینک منبع خبر:
https://par30games.net/205436/best-lego-games-for-pc/

در کنار اسباب بازی‌های فیزیکی و گران قیمت رسمی لگو، این شرکت ید طولایی در دنیای بازی های ویدیویی هم دارد و به تمام سبک‌ها و فرنچایزها سر می‌زند.

نتیجه به مجموعه عظیمی از ویدیو گیم‌های جذاب تبدیل شده که می‌توان به کمک آن‌ها، به دنیاهای مختلفی اعم از مارول، دی سی، ارباب حلقه‌ها و جنگ ستارگان سر زد.

ولی کدام 1 از این ترکیب‌ها تجربه جذاب‌تری رقم می‌زنند؟ در ادامه مقاله بهترین بازی های لگو کامپیوتر به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

معرفی بهترین بازی های لگو PC

اسباب بازی‌های لگو که حدود 70 سال از عرضه اولیه آن‌ها می‌گذرد، محبوبیت دیوانه واری نزد طرفداران دارند.

مخاطبین محصولات این شرکت که از طیف‌های سنی مختلف تشکیل می‌شوند، علاقه زیادی به بلوک‌های پلاستیکی دارند که می‌توان با سر هم کردن آن‌ها اشکال و فیگورهای جذابی درست کرد.

البته باید بدانید که سیاسیت‌های لگو رفته رفته شکل جهت دارتری به خود گرفت که می‌توان نشانه‌های آن را در قراردارد با سایر مالکیت‌های معنوی مشاهده کرد.

شرکت مورد بحث با فرنچایزهایی مثل مارول، دی سی، ارباب حلقه‌ها و… قرارداد بست تا بتواند با استفاده از شخصیت‌ها و دنیاهای آن‌ها به محصولات جذاب‌تری برسد.

اما به وجود آوردن رویدادهای مشترک با سایر فرنچایزها تنها قدم رو به جلو لگو نبود؛ چرا که آن‌ها پای خود را از عرصه اسباب بازی‌های فیزیکی جلوتر گذاشتند تا به مدیوم‌های مثل سینما و ویدیو گیم ورود کنند.

نتیجه این جاه طلبی به عرضه آثاری مثل LEGO Harry Potter Collection، LEGO Star Wars: The Skywalker Saga و LEGO Lord of the Ring منتهی شد که می‌توانید در قالب بازی‌های ویدیویی از آن‌ها لذت ببرید.

البته که در میان این بازی‌های لایسنس شده 1 سری ویدیو گیم اورجینال مثل LEGO City Undercover هم به وجود آمد که سخت می‌توان از آن‌ها غافل شد.

فرقی نمی‌کند که برند لگو با چه فرنچایز دیگری در 1 پیکر ظاهر گردد؛ استودیو TT Games در اکثر مواقع ویدیو گیم‌های قابل احترامی را در دسترس مخاطبین قرار می‌دهد.

در ادامه این مقاله در میان بهترین بازی های کامپیوتر به سراغ بهترین بازی های لگو کامپیوتر که برای این پلتفرم عرضه شده‌اند می‌رویم.

1) بازی LEGO The Lord of the Rings

بازی LEGO The Lord of the Rings

بازی LEGO The Lord of the Rings

همه ویدیو گیم‌های لگو طبیعت عجیب و غیرقابل حدسی دارند و در خلاف آنچه که فکرش را می‌کنید راه می‌روند.

ولی بازی LEGO The Lord of the Rings حتی در دنیای عجیب و غیرقابل حدس لگو هم جزو عجیب‌ترین‌ها قرار می‌گیرد.

ولی دلیل این موضوع چیست؟ در بیش‌تر مواقع استودیو The Traveller’s Tales بازیگران را استخدام می‌کند تا برای داستان بازی به صدا پیشگی بپردازند.

ولی چنین روندی بر LEGO The Lord of the Rings اعمال نشد تا سازندگان، دقیقا دیالوگ‌های فیلم‌های فیل جکسون را بردارند و آن را روی بازی مورد بحث بگذارند.

نتیجه نهایی را تنها می‌توان با کلمه «عجیب و غریب» توصیف کرد و بس.

دنیای جدی و تاریک ارباب حلقه‌ها در حالت عادی تناقض‌های زیادی با شخصیت‌های مربعی لگو دارد؛ ولی LEGO The Lord of the Rings این تضادها را به سطح جدیدی می‌رساند.

برای مثال بیش‌تر ما تحت تاثیر سکانس احساسی مرگ بورومیر (با بازی شان بین) و صدای جذاب ایشان قرار گرفتیم.

حال بازی مذکور هم صدای شان بین را بر می‌دارد و آن را با منطق احمقانه لگو عجین می‌کند.

نتیجه به صحنه‌ای تبدیل شده که اطراف بدن شخصیت بورمویر توسط چند عدد موز پر شده و ایشان در حال جان دادن هست.

البته که این تنها صحنه عجیب قابل ذکر نیست و تا پایان داستان با شرایط مشابه متعددی روبرو خواهید شد.

ولی با وجود تمامی این استدلال‌ها و تناقض‌ها، بازی LEGO The Lord of the Rings تجربه سرگرم کننده‌ای هست که می‌تواند در حین خراب کردن صحنه‌های احساسی ماجراجویی یاران حلقه، موقعیت‌های فوق‌العاده بامزه‌ای را به وجود آورد.

سال عرضه: 2012توسعه دهنده: استودیو Traveller’s Tales

2) بازی LEGO Jurassic World

بازی LEGO Jurassic World

بازی LEGO Jurassic World

اکثر افرادی که سینما را از سنین پایین‌تر دنبال کرده‌اند، احتمالا خاطرات زیادی با سری فیلم‌های پارک ژوراسیک دارند.

فیلم‌هایی که آرزوی دیدن دایناسورهای ما قبل تاریخ را روی پرده نقره‌ای تداعی می‌کردند و مخاطب خود را به سمت 1 ماجراجویی عجیب ولی ترسناک می‌بردند.

زمان گذشت، نسل‌ها عوض شدند و سلیقه‌ها عوض شد؛ ولی علاقه مردم به دیدن دایناسورها در قالب 1 پارک بزرگ از بین نرفت.

فیلم دنیای ژوراسیک که در سال 2015 اکران شد، در زمان خود حسابی سر و صدا کرد و لقب یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ را به دوش می‌کشد.

استودیو TT Games هم که از پتانسیل و هیجان به وجود آمده حول این فیلم آگاه بود، دست به کار شد و بازی LEGO Jurassic World را به عنوان یکی از بهترین بازی های لگو کامپیوتر واقعیت تبدیل کرد.

این بازی داستان چهار فیلم مختلف از مجموعه «پارک ژوراسیک» و «دنیای ژوراسیک» را در خود جای داده و برداشت خاص خود را از تعامل انسان‌ها و دایناسورها در 1 محیط حفاظت شده ارائه می‌دهد.

نتیجه به 1 ویدیو گیم لگویی جمع و جور ولی جذاب تبدیل شده که می‌توان وارد آن شد و از 1 پارک رویایی و بزرگ لذت برد.

با توجه به منبع الهام این بازی، باید انتظار اکشن کم‌تری از LEGO Jurassic World داشته باشید؛ چرا که انسان‌ها پتانسیل زیادی برای مبارزه با دایناسورها ندارند.

از این هم گذشته در این بازی خبری از ابرقهرمان‌های بازی‌های دیگر نیست و شما کنترل آدم‌های معمولی را به دست می‌گیرید.

با تمامی این تفاسیر بازی LEGO Jurassic World تجربه سرگرم کننده‌ای را به وجود می‌آورد که می‌توانید به صورت Co-op و به اتفاق دوستان خود به سراغ آن بروید.

سال عرضه: 2015توسعه دهنده: استودیو TT Fusion

3) بازی LEGO DC Super-Villains

بازی LEGO DC Super-Villains

بازی LEGO DC Super-Villains

یکی از جادوهای بازی‌های لگو که در بیش‌تر اوقات به ثمر می‌نشیند، به تصویر کشیدن نسخه شادتر و کودکانه‌تر فرنچایزها و دنیاهایی هست که به تاریک بودن و حالت نوآر خود معروف می باشند.  ما پیش از این آنتاگونیست‌ها و شخصیت‌های مختلفی از دنیای DC در بازی LEGO Batman دیده بودیم،  ولی بازی LEGO DC Super-Villains در میان بهترین بازی های لگو PC ایده خاصی دارد و همان‌طور که از نامش پیداست، داستان خود را حول محور شخصیت‌های منفی یا همان Villainها تعریف می‌کند.

البته با وجود این وجهه تاریک، بازی LEGO DC Super-Villains آن حالت خانواده دوستانه و شاد دنیای لگو را حفظ می‌کند تا چهره‌هایی نظیر جوکر و هارلی کویین به احمقانه‌ترین و بامزه‌ترین شکل ممکن به تصویر کشیده شوند.

اما تمامی این کارها به نحوه‌ای انجام شده تا هم طرفداران کمیک بوک‌های اورجینال از نتیجه نهایی راضی باشند و هم طرفداران سرسخت دنیای لگو.

علاوه بر این بازی LEGO DC Super-Villains شامل 1 کاراکتر قابل شخصی سازی هم می‌گردد.

این شخصیت که خود شما ویژگی‌های ایشان را تعریف می‌کنید، راه خود را به میان ابرشرورهای دنیای DC باز می‌کند و خلاقیت خاصی را به وجود می‌آورد که کم‌تر در بازی‌های لگو شاهدش بودیم.

حال اگر جزو طرفداران کمیک بوک‌های DC باشید، علاوه بر شخصیت‌های معروف منظره‌های آشنا دیگری را هم ملاقات خواهید کرد.

از جمله این مکان‌های نمادین می‌توانیم به شهر گاتهام، شهر متروپلیس و دیوانه خانه آرکام اشاره داشته باشیم.

سال عرضه: 2018توسعه دهنده: استودیو Traveller’s Tales

4) بازی LEGO Harry Potter Collection

بازی LEGO Harry Potter Collection

بازی LEGO Harry Potter Collection

اگر در مورد بازی‌های دنیای هری پاتر صحبت کنیم و تنها نام Hogwarts Legacy را در میان بازی‌های قابل احترام بیاوریم، به دو عنوان LEGO Harry Potter Year 1-4 و LEGO Harry Potter Year 5-7 بی‌احترامی کرده‌ایم.

دو اثری که جادوی خاص دنیای هری پاتر را با جهان لگو ترکیب می‌کنند تا 1 ماجراجویی کوچک، بامزه و سرگرم کننده برای پاترهدها به وجود آید.

شما می‌توانید به لطف این دو بازی در مدرسه هاگوارتز و سایر نقاط دنیای جادوگری جی کی رولینگ گشت و گذار کرده و دل سیری از ماجراجویی درآورید.

این دو بازی درست مثل آنچه که نام‌شان اشاره دارد، به ترتیب وقایع سال اول تا چهارم و پنجم تا هفتم هری پاتر پس از ورود به هاگوارتز را تعریف می‌کنند و این کار را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند.

اما همان‌طور که متوجه شدید در تیتر این قسمت از نام «بازی LEGO Harry Potter Collection» یاد کردیم و اشاره‌ای به دو نسخه اصلی نداشتیم.

کالکشن ذکر شده هر دو بازی لگو هری پاتر را در خود جای می‌دهد تا بتوانید کل داستان هری و لرد ولدمورت را در قالب 1 ویدیو گیم تجربه کنید.

دو اثر مورد بحث به لطف سیستم مبارزه خاص خود نسبت به سایر بازی‌های لگو متفاوت به نظر می‌رسند و حال و هوای بدیعی را به وجود می‌آورند.

شما باید برای کشتن دشمنان در LEGO Harry Potter Collection از جادوها یا Spellهای معروف دنیای جادوگری کمک بگیرید و از این طریق از پس چالش‌ها برآیید.

البته که طبق سنت همیشگی لگو پازل‌های متعددی هم در مسیر شما قرار دارند که بسیار سخت می‌توان به تحسین جذابیت‌های آن‌ها نپرداخت.

این بازی قطعا مستحق قرار گرفتن در فهرست بهترین بازی های لگو PC هست.

سال عرضه: 2016توسعه دهنده: استودیو Traveller’s Tales

5) بازی LEGO Batman 2: DC Super Heroes

بازی LEGO Batman 2 DC Super Heroes

بازی LEGO Batman 2 DC Super Heroes

بازی LEGO Batman 2: Super Heroes در میان تمام طراحی‌های TT Games جایگاه خاصی دارد؛ چرا که برای اولین بار حالت جهان باز یا Ope-World را به دنیای بازی‌های لگو آورد.

این بازی به شما اجازه می‌دهد به صورت آزادانه در شهر گاتهام بچرخید و در سطح آن به گشت و گذار بپردازید.

هرچند که نسخه‌های بعدی لگو حالت Open-World را به شکل استانداردتری پیاده می‌کنند، ولی LEGO Batman 2 به خاطر اولین بودن در این مسیر جایگاه ویژه‌ای دارد.

گرفتن کنترل نسخه لگویی و احمقانه بتمن، شنیدن صدای دو رگه ایشان و انیمشین‌های حرکتی بامزه‌اش کلیت فوق‌العاده خنده‌دار و صد البته جذابی را به وجود آورده‌اند.

این بازی به عنوان یکی از بهترین بازی های لگو PC نسبت به شماره اول پیشرفت‌های چشم‌گیری داشت تا هر آنچه که 1 طرفدار لگو می‌خواهد را به ایشان ارائه دهد.

علاوه بر خود بتمن چهره‌های آشنای دیگری هم در بازی LEGO Batman 2: DC Super Heroes به چشم می‌خورند که از جمله آن‌ها می‌توانیم به جوکر، رابین و سوپر من اشاره کنیم.

نکته قابل توجه دیگر این هست که شما می‌توانید در این بازی به گشت و گذار در شهر گاتهام بپردازید، شخصیت‌های قابل کنترل جدیدی آزاد کرده و سپس در قالب آن‌ها ادامه داستان را دنبال کنید.

داستان این بازی درست مثل بسیار از اقتباس‌های دیگر حول محور درگیری‌های بتمن و جوکر می‌گردد و به شیمی فوق‌العاده موجود میان این دو می‌پردازد.

البته که این دفعه هیچ 1 از دو شخصیت مورد بحث تنها نیستند و همراهانی نظیر رابین، سوپرمن و لکس لوتر دارند.

سال عرضه: 2012توسعه دهنده: استودیو Traveller’s Tales

6) بازی LEGO City Undercover

بازی LEGO City Undercover

بازی LEGO City Undercover

در سال‌های اخیر مجموعه‌های متعددی نظیر Watch Dogs، Saints Row و Mafia سعی بر تقلید از فرمول GTA کرده‌اند که با وجود موفقیت‌های نسبی، هیچکدام موفق به رسیدن به اوج پتانسیل خود نشدند.

بازی LEGO City Undercover که در این نقطه از لیست بهترین بازی های لگو کامپیوتر به آن اشاره می‌کنیم هم وضعیت مشابهی دارد.

این بازی هم سعی می‌کند 1 محیط بزرگ و Sandbox را به وجود آورد که وقایع آن در 1 شهر مدرن رخ می‌دهد.

با این حال لگو سیتی آندرکاور در برخی از زمینه‌ها قابل قبول عمل می‌کند و نسخه‌ای دوستانه‌تر، بامزه‌تر و کم خشونت‌تری از جی تی ای را به تصویر می‌کشد.

داستان بازی LEGO City Undercover در مورد شخصیتی با Chase McCain هست.

Chase که 1 پلیس وظیفه شناس محسوب می‌گردد، پس از بازگشت به Lego City ماموریت جدیدی دریافت می‌کند و وظیفه دارد یکی از مافیاهای نام دار شهر را دستگیر کند.

شاید چنین داستانی برای 1 بازی معمولی کلیشه‌ای و تکراری به نظر برسد، ولی از آنجایی که در مورد 1 بازی لگویی صحبت می‌کنیم تمام چیز فرق دارد.

Undercover 1 شهر لگویی بزرگ را در اختیارتان قرار می‌دهد که موقعیت‌های زیادی برای سرگرم شدن و وقت گذراندن دارد.

حال این موقعیت می‌تواند یکی از سکانس‌های بامزه داستان اصلی باشد یا پازل چالش برانگیزی که شخصیت Chase باید با استفاده از فکر خود از سد آن عبور کند.

به طور کلی بازی LEGO City Undercover به عنوان 1 ویدیو گیم اورجینال که خارج از سیاسیت‌های لایسنس شده لگو عمل می‌کند، تجربه‌ای فوق‌العاده دوست داشتنی هست.

سال عرضه: 2017 (نسخه ابتدایی در سال 2013 و برای کنسول نینتندو وی یو منتشر شد)توسعه دهنده: استودیو TT Fusion (عضوی از TT Games)

7) بازی LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

بازی LEGO Star Wars The Skywalker Saga

بازی LEGO Star Wars The Skywalker Saga

اولین کراس اوری که میان دنیای لگو و 1 فرنچایز دیگر اتفاق افتاد، به سری جنگ ستارگان یا Star Wars مربوط می‌گردد.

استودیو TT Games در طی سالیان متوالی نسخه‌های متعددی از بازی‌های جنگ ستارگان لگو محور منتشر کرد که LEGO Star Wars: The Complete Saga در رأس تاثیرگذارترین آن‌ها قرار می‌گیرد.

ولی کار استودیو مذکور هیچ وقت با دنیای جنگ ستارگان به پایان نرسید تا آن‌ها در 1 تجربه تمام عیار به سراغ LEGO Star Wars: The Skywalker Saga بروند.

اثری که داستان هر 9 فیلم حماسه استار وارز را در بر می‌گیرد و تک به تک به تعریف آن‌ها می‌پردازد.

البته که بخش بزرگی از این بازی با توجه به نسخه‌های LEGO Star Wars قبلی طراحی شده و افرادی که شماره‌های قدیمی را تجربه کرده‌اند، با صحنه‌های آشنایی در یکی از بهترین بازی های لگو کامپیوتر روبرو خواهند شد.

اما باید اشاره داشت که استودیو Traveller’s Tales صرفا به 1 پورت برای کنسول‌های جدید بسنده نکرد و با زیر و رو کردن جزئيات مختلف بازی‌های قبلی، 1 تجربه مدرن را ارائه داد.

جزئیات بسیاری مثل عملکرد دوربین، سیستم مبارزات، شخصیت‌ها، ساختار مراحل و وسایل نقلیه همگی به شکل مدرنی طراحی شده‌اند تا بتوانید در اقیانوسی از محتویات پولیش خورده شنا کنید.

بازی LEGO Star Wars: The Skywalker Saga فعالیت‌ها و محتویات متعدد و فوق‌العاده جذابی را در خود جای می‌دهد که به این زودی‌ها از آن‌ها خسته نخواهید شد.

حال این فعالیت می‌تواند به مبارزه در قالب دارث ویدر مربوط گردد یا راندن سفینه‌های نمادین سری در قالب شخصیت هان سولو.

The Skywalker Saga بیش از 380 شخصیت قابل کنترل دارد که در 1 عبارت «نفس گیر» محسوب می‌گردد.

سال عرضه: 2022توسعه دهنده: استودیو Traveller’s Tales

8) بازی LEGO: The Incredibles

بازی LEGO The Incredibles

بازی LEGO The Incredibles

خانواده پار (Parr) که در کشور ما بیش‌تر با نام خانواده آقای شگفت انگیز شناخته می‌گردد، پتانسیل فوق‌العاده‌ای برای ساخت بازی‌های لگو دارند.

انیمشین The Incrdibles یا همان شگفت انگیزان، یکی از محبوب‌ترین انیمشین‌های سینمایی معاصر هست که تا به حال دو شماره مختلف از آن راه خود را به پرده نقره‌ای سینما پیدا کرده‌اند.

داستان این انیمشین در مورد 1 خانواده پنج نفره عجیب و غریب هست که هر 1 از آن‌ها قدرت‌های فراطبیعی چشم‌گیری دارند.

به عبارتی دیگر خانواده پار از 1 سری ابرقهرمان با سن‌های مختلف تشکیل شده که در کنار هم تیم فوق‌العاده‌ای تشکیل می‌دهند.

حال بازی LEGO: The Incredibles تمرکز خاصی روی واژه خانواده دارد و سعی می‌کند اکثر مکانیک‌های گیم‌پلی را با توجه به همین موضوع و کار تیمی پی ببرد.

این مکانیک‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بدون همکاری میان اعضای خانواده، اجازه پیشروی به گیمر ندهند.

علاوه بر موارد گفته شده بازی LEGO: The Incredibles 1 مکانیک جذاب با محوریت ساخت و ساز دارد که فلسفه اسباب بازی های لگو را بهتر از هر زمان دیگری به تصویر می‌کشد.

شما باید با استفاده از این مکانیک جدید سازه‌های بزرگ و پیچیده بسازید و سپس با کمک گرفتن از آن‌ها، از پس چالش‌ها و موانع برآیید.

هرچند که این مکانیک ساخت و ساز انقلاب بزرگی در زمینه گیم‌پلی ایجاد نمی‌کند، ولی 1 ویژگی کوچک و مثبت هست که جذاب به نظر می‌رسد.

سال عرضه: 2018توسعه دهنده: استودیو TT Fusion

9) بازی LEGO Builder’s Journey

بازی LEGO Builder’s Journey

بازی LEGO Builder’s Journey

بازی LEGO Builder’s Journey با بیش‌تر آثاری که در لیست بهترین بازی های لگو کامپیوتر مشاهده می‌کنید، تفاوت‌های عمده‌ای دارد.

این بازی برخلاف سایر آثار لگو که سعی می‌کنند دیدگاه خود را در فرنچایزهای مختلف به تصویر بکشند، تلاش خود را برای ارائه فلسلفه اصلی اسباب بازی‌های لگو به کار می‌گیرد.

داستان این بازی در مورد 1 کودک گمشده هست که سعی دارد با قدم گذاشتن به 1 ماجراجویی بزرگ، پدر و مادرش را پیدا کرده و به آن‌ها بپیوندد.

ولی این سفر علاوه بر 1 هدف بزرگ چالش‌ها و موانع مختلفی دارد که در قالب پازل‌های پیچیده دیده می‌شوند.

حال شما در این میان وظیفه دارید با استفاده از بلوک‌های لگو و به کار گرفتن قدرت خلاقیت خود از پس پازل‌ها برآیید.

اما پازل‌های مورد بحث به شدت جذاب‌تر و پیچیده‌تر از آن چیزی می باشند که در نگاه اول به نظر می‌رسند و رفته رفته بیش‌تر با طبیعت‌شان بیش‌تر آشنا می‌شوید.

همین موضوع و جلوه‌های بصری Builder’s Journey باعث می‌شوند که حسِ بازی کردن با بلوک‌های پلاستیکی و ملموس لگو بیش‌تر از هر زمان دیگر به چشم آید.

نکته قابل توجه دیگر این هست که برای حل کردن پازل‌ها می‌توانید به سراغ راه‌حل‌های مختلفی بروید تا به 1 روش واحد محدود نشوید.

بنا بر همین موضوع تا زمانی که سازه شما باعث حل شدن پازل گردد، بازی ایراد خاصی از نحوه سرهم شدن آن نمی‌گیرد.

به طور کلی لذت اصلی بازی LEGO Builder’s Journey در فرنچایزهای لایسنس شده و بازگویی داستان‌های قدیمی نیست و بیش‌تر حول محور روی هم گذاشتن بلوک‌های لگو پلاستیکی می‌گردد.

سال عرضه: 2019توسعه دهنده: استودیو Light Brick

10) بازی LEGO Marvel Super Heroes 2

بازی LEGO Marvel Super Heroes 2

بازی LEGO Marvel Super Heroes 2

اگر از گرد هم آمدن شخصیت‌های نمادین در بازی LEGO Star Wars: The Skywalker Saga لذت بردید، به احتمال زیاد از تجربه LEGO Marvel Super Heroes 2 به نیکی یاد خواهید کرد.

این بازی ابرقهرمان‌ها و ابرشرورهای معروف و نمادین دنیای مارول را گرد هم می‌آورد و آن‌ها را در 1 خط داستانی اورجینال که از کمیک یا فیلم خاصی اقتباس نشده‌اند، قرار می‌دهد.

داستان این بازی از برخی جهات آدم را یاد فاز چهارم دنیای سینمایی مارول می‌اندازد که ایده اصلی خود را حول سفر در برهه‌های زمانی و بُعدهای مختلف چیده هست (توجه داشته باشید که بازی مورد بحث پیش از شروع فاز چهارم سینمای مارول منتشر شده بود).

بازی LEGO Marvel Super Heroes 2 که گیمر را به دنیاها و خط‌های زمانی مختلف می‌برد، از شخصیت Kang The Conqueror به عنوان آنتاگونیست اصلی استفاده می‌کند.

حال شما وظیفه دارید با تمام قدرت خود از کانگ جلوگیری کنید تا ایشان موفق به برهم زدن آرامش موجود در جهان هستی نگردد.

اماب خب کانگ علاقه زیادی به سفر در بُعدهای مختلف دارد و به همین منظور، باید ایشان را در محیط‌هایی نظیر مصر باستان، غرب وحشی، زاندار و نیویورک سال 2099 دنبال کنید.

نتیجه به ویدیو گیم جذابی تبدیل شده که طرفداران بازی‌های ابرقهرمانی و به خصوص طرفداران دنیای مارول، از تجربه آن احساس رضایت خواهند داشت.

سال عرضه: 2017توسعه دهنده: استودیو Traveller’s Tales

11) بازی LEGO Bricktales

بازی LEGO Bricktales

بازی LEGO Bricktales

بازی LEGO Bricktales در میان اعضای این لیست از جایگاه والایی برخوردار هست و بیش‌تر از هر اثر دیگری به ریشه‌های لگو پایبند می‌ماند.

در واقع Bricktales نزدیک‌ترین تجربه ممکن از بازی کردن با اسباب بازی‌های لگو هست که می‌توانید در دنیای ویدیو گیم پیدا کنید.

این بازی که داستان اورجینال و منحصر به فرد خود را دارد، شما را به ساخت سازه‌های لگویی پیچیده تشویق می‌کند.

در واقع وظیفه اصلی گیمر درست کردن سازه‌های لگویی هست که بتوان از طریق آن‌ها از مانع چالش‌ها عبور کرد.

حال این سازه‌های لگویی می‌توانند در برخی مواقع تزئینی باشند و در برخی مواقع دیگر، با هدف خالص عبور از مشکلات طراحی شوند.

سازه‌هایی که در بازی LEGO Bricktales به خلق آن‌ها روی می‌آورید طیف عظیمی از اشیا مختلف را شامل می‌شوند؛ حال این سازه می‌تواند 1 ترن هوایی باشد یا موزیک باکسی که بتوان با استفاده از آن آهنگ گوش کرد.

خود بازی تنها ایده ابتدایی و وسایل مورد نیاز را در اختیارتان قرار می‌دهد و شما وظیفه دارید با امکانات موجود، شئ مورد نظر را درست کنید.

حال هنگامی که روند ساخت شئ‌ها تمام شد، آن‌ها به دنیای بازی اضافه می‌شوند و حالت زنده‌ای به خود می‌گیرند.

همین موضوع و مشاهده نتیجه زحمت‌ها که به کرسی نشسته و ثمره داده، لذت فزاینده‌ای به وجود می‌آورد.

با وجود اینکه نمی‌توان از داستان بازی ‌LEGO Bricktales انتظار بالایی داشت، ولی می‌توان روی آن به عنوان عامل وصل کننده محیط‌ها حساب کرد.

همین داستان ساده و سر راست شما را به محیط‌های مختلفی مثل شهرها، بیابان‌ها و قلعه‌ها می‌برد تا با توجه به نیازها دست سه ساخت بناها و اشیا جدید بزنید.

سال عرضه: 2022توسعه دهنده: استودیو ClockStone

12) بازی LEGO Island

بازی LEGO Island

بازی LEGO Island

مگر می‌گردد در مورد بهترین بازی های لگو کامپیوتر صحبت کنیم و اشاره‌ای به اولین ویدیو گیم تاریخ لگو نداشته باشیم؟ (یا حداقل اولین ویدیو گیمی که خارج از کشور ژاپن هم عرضه شد).

بازی LEGO Island که برای اولین بار در سال 1997 در دسترس قرار گرفت، ممکن هست کمی تاریخ مصرف گذشته به نظر برسد و به مذاق گیمرهای مدرن خوش نیاید؛ ولی با این حال حس نوستالژی و کلاسیک خاصی دارد که نمی‌توان از آن صرف نظر کرد.

داستان این بازی در مورد 1 خلافکار فراری هست که می‌خواهد جزء به جزء جزیره لگو (یا همان LEGO Island) را نابود کند و هیچ چیز سالمی باقی نگذارد.

ولی خب نمی‌توان دست روی دست گذاشت و شما به عنوان شخصیت اصلی، وظیفه دارید جلوی آنتاگونیست داستان را بگیرید.

بازی LEGO Island شامل شخصیت‌ها و کلاس‌های مختلفی می‌گردد که می‌توانید با سوییچ کردن میان آن‌ها، تنوع خوبی در گیم پلی به وجود آورید.

علاوه بر این، بازی مورد بحث محیط‌های بزرگ و آزادی دارد که با توجه به استانداردهای آن زمان، فوق‌العاده پیشرفته به نظر می‌رسند.

البته که این محیط‌های بزرگ خالی از جزئیات نیستند و فعالیت‌های سرگرم کننده متعددی را در خود جای می‌دهند.

پس اگر مشکلی با گرافیک فنی قدیمی بازی ندارید و می‌توانید با مکانیک‌های تاریخ مصرف گذشته آن کنار بیایید، دلایل زیادی برای تجربه بازی LEGO Island خواهید داشت.

سال عرضه: 1997توسعه دهنده: استودیو Mindscope

13) بازی LEGO Worlds

بازی LEGO Worlds

بازی LEGO Worlds

بازی Minecraft جزو یکی از بزرگ‌ترین ویدیو گیم‌های تاریخ هست که آثار زیادی قدرت برابری با اعداد و ارقام آن را ندارند.

اثری که 1 دنیای بی‌کران را در اختیار گیمر قرار داده و به ایشان اجازه می‌دهد هرآنچه که در ذهن دارد را بسازد.

خب بازی LEGO Worlds هم ایده مشابهی دارد و با قرار دادن مخاطب در نقشه‌ای بی‌انتها با عناصر Sandbox، دست وی را برای ساخت و ساز و پیاده کردن ایده‌ها باز می‌گذارد.

پس اگر با قیمت دیوانه وار اسباب بازی‌های اصلی لگو مشکل دارید ولی می‌خواهید با هزینه‌ای کم‌تر سازه‌های مخصوص خود را در فضایی دیجیتالی بسازید، به احتمال زیاد از بازی LEGO Worlds که یکی از بهترین بازی های لگو کامپیوتر است، لذت خواهید برد.

با وجود اینکه بازی مورد بحث نمی‌تواند در حد ماینکرفت عمل کرده و جزئیات بی‌حد و مرز آن را تداعی کند، ولی بدون شک در ارائه ایده‌های خود موفق هست.

شما می‌توانید در این بازی شخصیت اصلی خود را شخصی‌سازی کنید، سازه‌های مختلف بسازید، سطح محیط را تغییر دهد و حتی از وسایل نقلیه موجود هم استفاده کنید.

علاوه بر این بازی LEGO Worlds شامل قابلیتی با نام Sharing-Mode می‌گردد که حالت مولتی پلیر را به آن اضافه می‌کند.

شما می‌توانید با استفاده از این ویژگی دنیا و طراحی‌های خود را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید و در کنار آن‌ها در دنیای لگویی به ماجراجویی بپردازید.

سال عرضه: 2017 (نسخه Early Access پی سی در سال 2015 در دسترس قرار گرفت)توسعه دهنده: استودیو Traveller’s tales

14) بازی LEGO Indiana Jones: The Original Adventure

بازی LEGO Indiana Jones The Original Adventure

بازی LEGO Indiana Jones The Original Adventure

با وجود سری Uncharted و Tomb Raider، دنیای بازی‌های ویدیویی ایندیانا جونزهای خاص خود را دارد که توانایی خاصی در ماجراجویی و کشف تمدن‌های گمشده در آن‌ها دیده می‌گردد.

ولی با این حال وجود 1 بازی که به طور کامل با محوریت ایندیانا جونز طراحی شده باشد خالی از لطف نیست.

بازی LEGO Indiana Jones: The Original Adventure که برای اولین بار در سال 2008 منتشر شد، به شکل ظریف و تحسین برانگیزی حس و حال فیلم‌های ایندیانا جونز و دنیای لگو را در هم می‌آمیزد؛ به گونه‌ای که نه حالت بزرگسالانه فیلم‌های اصلی کم رنگ گردد و نه اتمسفر بامزه و کودکانه ویدیو گیم‌های لگو.

این بازی وقایع سه‌گانه ابتدایی ایندیانا جونز را به تصویر می‌کشد و گیمر را به همراه خود به ماجراجویی‌های مرموزی می‌برد.

بازی LEGO Indiana Jones: The Original Adventure در میان بهترین بازی های لگو کامپیوتر و بحث گیم‌پلی پیشرفت قابل توجهی نسبت به بازی‌های قبلی داشت؛ به گونه‌ای که نمی‌توان آن را در این زمینه با بازی‌های لگو استار وارز قدیمی‌تر مقایسه کرد.

یکی از دلایل این پیشرفت چشم‌گیر مربوط به پازل‌ها می‌گردد که با توجه به منبع الهام (فیلم‌های اصلی)، کاملا منطقی به نظر می‌رسند.

شما در حین تجربه اثر مورد بحث با پازل‌های متعددی برخورد می‌کنید که باید با استفاده از حس خلاقیت خود، آن‌ها را پشت سر بگذارید.

البته که سیستم مبارزه جالبی هم در این میان وجود دارد تا دل‌تان برای تنبیه دشمنان لگویی تنگ نگردد.

علاوه بر تمامی موارد گفته شده باشید بدانید که تجربه The Original Adventure به صورت Co-op حال و هوای خاص خود را دارد و در صورت امکان بهتر هست به اتفاق دوستان خود به سراغش بروید.

سال عرضه: 2008توسعه دهنده: استودیو Traveller’s Tales

جمع بندی

بازی‌های ویدیویی لگو که اکثرا آثاری خانواده دوستانه و کم خشونت می باشند، می‌توانند به سرگرمی فوق‌العاده‌ای برای هر قشر از گیمرها تبدیل شوند.

این بازی‌ها مخاطب را به دنیاهای متفاوتی می‌برند و با اضافه کردن جادوی خاص لگو، تجربه‌های متمایزی ایجاد می‌کنند که مثلش را نمی‌توانید در جای دیگری ببینید.

نتیجه در میان بهترین بازی های لگو PC به آثاری مثل LEGO Star Wars: The Skywalker Saga، LEGO Marvel Superheroes 2 و LEGO Worlds تبدیل شده که هر کدام برداشت منحصر به فرد خود را از دنیای پیرامون ارائه می‌دهند.

نظر شما در مورد بهترین بازی های لگو کامپیوتر چیست؟ شما از تجربه کدام 1 از آثار ذکر شده لذت بیش‌تری بردید؟ به نظر شما جای خالی کدام 1 از بازی‌های لگو بیش‌تر از سایرین حس می‌گردد؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تیم پارسی گیم و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
tamba.ir logo « خبرنگار: دکتر سمیرا حسینی »

tamba.ir logo کد خبر: « 122330 »

tamba.ir logo بازدیدها: 12405 1 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :