tamba.ir logo بهترین بازی های سولزلایک ...
بهترین بازی های سولزلایک
tamba.ir logo لینک منبع خبر:
https://www.dbazi.com/1402/01/25/315000/best-souls-like-games/

بهترین بازی های سولزلایک: بهترین بازی های Soulslike کدامند؟ سه‌گانه دارک سولز و برادر بزرگ‌تر آن‌ها، Demon’s Souls نیاز به معرفی و تمجید ندارد و تقریبا کمتر کسی را از اهالی دنیای بازی‌های ویدیویی می‌توان یافت که یکی از برترین بازی های Soulslike را [حداقل برای ساعاتی] تجربه نکرده باشد یا نام هیچ کدام از آن‌ها نشنیده باشد.

سال گشته جشنواره Golden Joystick نسخه اول دارک سولز را به عنوان «برترین بازی تمام ادوار» انتخاب کرد.

این مجموعه به خاطر لول دیزاین چند لایه و پیجیده، سیستم مبارزاتی چالش برانگیز و در عین حال به شدت لذت بخش و جهان مسحور کننده، توسط میلیون‌ها مخاطب و منتقد در سراسر دنیا تحسین می‌گردد اما، معمولا زمانی که اسم مجموعه سولز به میان می‌آید، اولین ویژگی‌ که در ذهن تداعی می‌گردد، “سختی” هست و اکثر مخاطبان برترین بازی های سولز لایک بر این اساس دسته بندی می‌کنند.

در ادامه با دنیای بازی و معرفی بهترین بازی های سولزلایک از همراه باشید.

لیست عناوین مطلب

مقدمهبهترین بازی های سولزلایک: ۱۰- مجموعه Niohبهترین بازی های سولزلایک: ۹- Lords of Fallenبهترین بازی های سولزلایک: ۸- مجموعه The Surge۷- Salt and Sanctuaryبهترین بازی‌ های سولزلایک: ۶- Hollow Knightبهترین بازی های سولزلایک: ۵- Remnant: From the Ashesبهترین بازی های سولز لایک: ۴- Code Vein۳-Star Wars: Jedi Fallen Orderبهترین بازی های سولز لایک: ۲- Mortal Shellبهترین بازی سولزلایک: Wo Long: Fallen Dynastyسخن پایانی

مقدمه

شهرت و موفقیت مجموعه سولز در عین غیر منتظره بودن، برای بسیاری از سایر استودیوهای بازیسازی تبدیل به منبع الهامی شد که استانداردهایی که تا پیش از عرضه دارک سولز 1 به نظر غیر قابل تغییر به نظر می‌رسیدند را به چالش بکشند و کمی خارج از چارچوب‌ها ایده پردازی کنند و شروع به ساختن برترین بازی های سولزلایک بکنند.

اثرگذاری مجموعه سولز به قدری در میان بازیسازان عمیق بوده که منجر به خلق شدن زیر ژانری به نام «سولزلایک» و خلق بهترین بازی های Souls like شده هست.

عناوینی تحت زیر ژانر سولز قرار می‌گیرند و می‌توان به آن‌ها برترین بازی های Soulslike اطلاق کرد که مکانیزم‌های گیم‌پلی آن اعم از لول دیزان، ورلد دیزاین و از تمام مهم‌تر سیستم مبارزاتی آن‌ها از مجموعه سولز الهام گرفته باشد.

همانطور که در ابتدا اشاره شد، بازیسازان زیادی در صدد تعریف ایده‌های خود در چارچوب استانداردهای فرام سافتور برآمدند و به نوعی دارک سولز خود و از برترین بازی های Soulslike را ساختند.

در این میان برخی بازی‌ها از دیگری موفق‌تر ظاهرا شدند و توانستند جامعه هواداران خود را ایجاد کنند.

برای طرفداران بازی‌های چالش برانگیز و بازی‌های فرام سافتور، تجربه این عناوین خالی از لطف نیست.

پیش از پرداختن به این بازی‌ها ذکر چند نکته لازم است:

لیست بهترین بازی های سولزلایک با نظر شخصی نگارنده و بررسی بازخوردهای مختلف تهیه شده هست. اولویت بندی میان بازی‌های حاضر در لیست نظر شخصی هست و ممکن هست هر مخاطب نظر متفاوتی از آن داشته باشد. در نگارش برترین بازی های سولزلایک از ذکر سایر بازی‌های استودیو فرام سافتور خودداری شده هست.

بهترین بازی های سولزلایک: ۱۰- مجموعه Nioh

مجموعه بازی‌های Nioh از چندین و چند بازی بزرگ از جمله دارک سولز، بلادبورن، دویل می کرای و صد البته مجموعه Ninja Gaiden الهام گرفته هست ولی با تمام این تفاسیر موفق شده در میان مخاطبان به عنوان 1 IP مجزا و قدرتمند و به عنوان یکی از بهترین بازی های Soulslike شناخته گردد.

سازنده این مجموعه استودیو تیم نینجا هست که سال‌ها پیش از اینکه استودیو فرام سافتور به نامی محبوب در میان طرفداران بازی‌های چالش برانگیز تبدیل گردد، به ساخت بازی‌های سخت و چالشی که برای تکمیل آن‌ها نیاز به درک کامل مکانیزم‌های بازی است، شهرت داشته هست و حال نام خود را به عنوان یکی از سازندگان برترین بازی های سولزلایک مطرح کرده‌است.

وقایع یکی از بهترین بازی های سولزلایک در دوران سامورایی‌ها در کشور ژاپن (حدودا دهه ۱۶۰۰ میلادی) روایت می‌گردد و تا حد کمی از رویدادهای تاریخی الهام گرفته هست.

در نسخه اول مجموعه Nioh، بهترین بازی های Soulslike مخاطب در نقش فردی به نام ویلیام قرار می‌‎گیرد که در مسیر انتقام دشمنان قدرتمند زیادی از جمله جنگجویان و Yokaiها (شیاطین) را از پا در می‌آورد.

تیم نینجا با ترکیب المان‌های فانتزی‌های بزرگ سالانه و فضای ژاپن فئودال ترکیب قدرتمندی از خلق 1 جهان عمیق، شخصیت‌های پرداخته شده و جداب و روایت 1 داستان نسبتا جالب توجه ارائه می‌کند.

به هنگام مبارزه مدیریت کردن نوار Ki Energy یا همان نوار استقامت بسیار مهم است، این نوار زمانی که حمله می‌کنید، دفاع می‌کنید یا حتی ضربه می‌خورید، به سرعت تخلیه می‌گردد و از سمت دیگر مکانیزم Ki Pulse به شما این امکان را می‌دهد که با اجرای کمبوهای متوالی و برنامه ریزی شده، بخشی از این استقامت خود را بازیابید.

در بازی دشمنانی وجود دارند که می‌توانند سرعت احیا نوار استقامت شما را کند کنند و مدیریت کردن استقامت به هنگام مبارزه با آن‌ها از همیشه مهم‌تر هست.

مطلب مرتبط: وجود قابلیت کراس پلی میان نسخه‌های PS4 و PS5 بازی Nioh 2

در یکی از برترین بازی های Soulslike استندهای مختلفی نیز وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که استراتژی‌های مختلفی را به هنگام تجربه یکی از بهترین بازی های سولزلایک اتخاذ کنید.

هر استند مزایا و معایب خود را دارد، به عنوان مثال با High Stance می‌توانید آسیب بیشتری به دشمنان وارد کنید اما، استقامت شما نیز با سرعت بیشتری تخلیه می‌گردد.

در Nioh 2 مکانیزم استفاده از قابلیت‌های Yokaiها نیز به بازی اضافه شد که عمق بیشتری به گیم‌پلی بازی بخشید.

تنوع بالای دشمنان بازی که هر کدام به نوع خود چالش برانگیز می باشند، از دیگر نکات ارزشمند مجموعه Nioh هست.

باس فایت‌های بازی بی‌رحم می باشند و کوچک‌ترین اشتباه مخاطب را بدون تنبیه نمی‌گذارند.

مجموعه Nioh روی پلتفرم‌های PS5 ،PS4 و PC در دسترس هست.

بهترین بازی های سولزلایک: ۹- Lords of Fallen

بهترین بازی های سولزلایکبهترین بازی های سولزلایک

Lords of Fallen اولین بازی سولزلایک استودیو Deck 13 بود و یکی از بهترین بازی های Soulslike هست که با همکاری CI Games در اکتبر سال ۲۰۱۴ روانه بازار شد و به جرئت یکی از برترین بازی های سولزلایک تمام ادوار هست.

داستان بازی ماجراهای Harkyn را روایت می‌کند.

وی 1 مجرم زندانی هست که برای مقابله با ارتش اهریمنی Rhogar که جهان را تهدید می‌کند، آزاد می‌گردد.

هر چند نبرد کردن با دشمان‌های ماورایی و اهریمنی در 1 سرزمین پهناور و یخ زده که مملو از قلعه‌های فرسوده و ارگ‌های تاریک است، روی کاغذ بسیار جذاب جلوه می‌کند، باید گفت محیط‌های Lords of Fallen ابدا به جذابی سایر بازی‌های حاضر در لیست نیست و از این حیث انتقادات وارد شده به آن را باید تا حد زیادی درست تلقی کرد.

باید گفت بازی برای کشف کردن اسطوره شناسی و تاریخچه خود ابدا مثل دارک سولز مخاطبان را ترغیب نمی‌کند.

با تمام این تفاسیر زمانی که بحث از سیستم مبارزات و لوت کردن به میان می‌آید، Lords of Fallen به آسانی یکی از برترین بازی های سولزلایک هست.

سیستم لوت کردن بازی با الهام از مجموعه دیابلو طراحی شده و علاوه بر غنائمی که از کشتن دشمنان قدرتمند از جمله باس‌ها یا موج بزرگی از دشمنان به دست می‌آورید، برخی از لوت‌های بازی در مکان‌های مخفی و صندوقچه‌ها قرار دارند و هر کدام به نحوه خود ارزشمند می باشند و بازی مخاطب را برای روی برنگرداندن از هر مبارزه و فائق آمدن در آن به خوبی ترغیب می‌کند.

زره‌ها، تجهیزات و سلاح‌های مختلفی در بازی وجود دارد که ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند و قابل شخصی سازی می باشند.

برای مدیریت کردن انرژی شخصیت اصلی در مبارزات، زمان بندی کمبوها حرف اول را می‌زند.

در بازی درخت‌های طلسم (spell trees) نیز وجود دارند که به مخاطب این امکان را می‌دهند که قابلیت‌های خود را به عنوان Rogue ،Cleric و Warrior ارتقا دهد.

در دنیای بازی بخوانید: شش مشکل اساسی Lords of Fallen که باید در نسخه دوم برطرف شوند

سیستم پاداش و جذا در Lords of Fallen یکی دیگر از دلایل اصلی جذابیت‌های آن و یکی از علل تبدیل شدن به یکی از برترین بازی های سولزلایک هست.

اگر شما XPهایی خود را برای ارتقای سطح Harkyn خرج نکنید، بسته به میزان XP که به همراه دارید، XP که بعد از کشتن هر دشمن به دست می‌آورید، بیشتر می‌گردد اما، اگر کشته شوید، مدت زمان محدودی را فرصت دارید به جایگاه قبلی بازگردید و XPهای خود را مجددا برداشت کنید و در غیر این صورت برای همیشه آن‌ها را از دست داده‌اید.

Lords of the Fallen برای پلتفرم‌های Xbox One ،PS4، رایانه‌های شخصی، اندروید و ios در دسترس هست.

بهترین بازی های سولزلایک: ۸- مجموعه The Surge

مجموعه The Surge دیگر محصول استودیو Deck 13 که در زیر ژانر سولز لایک قرار می‌گیرد و باید گفت این استودیو آلمانی با خلق این مجموعه با دیگر نشان داد در ساخت بهترین بازی های سولزلایک تا چه اندازه موفق هست.

وقایع این فرنچایز در 1 جهان پاد آرمانشهری صورت می‌گیرد.

جایی که مشکلات زیست محیطی به بالاترین حد خود رسیده و بسیاری از دولت‌های دنیا سقوط کرده‌اند.

کمپانی تکنولوژی CREO همچنان در تلاش هست تا حیات محدود باقی مانده روی زمین را از انقراض نجات دهد.

یکی از راه حل‌های آن‌ها، ترکیب انسان‌ها با ربات‌ها برای خلق ابر انسان‌هایی موسوم به exoskeletonها هست.

شخصیت اصلی یکی از بهترین بازی های Soulslike که Warren نام دارد، توانایی راه رفتن را از دست داده و خود را برای شرکت در این پروژه CREO داوطلب می‌کند.

پس از اینکه عمل پیوند با موفقیت انجام می‌گردد، شما در 1 آزمایشگاه تحقیقاتی تاریک چشم باز می‌کنید و به سرعت متوجه می‌شوید کارمندان این موسسه مشغول قتل بوده‌اند.

اتمسفر و فضا سازی بازی به خوبی خبر از وحشت‌هایی که در انتظار شما است، می‌دهد.

محیط‌های بازی هم ترسناک می باشند و هم حس تنگنا هراسی (claustrophobic) شما را تحریک می‌کنند.

هرچه بیشتر به اکتشاف در راهروهای هزارتوی موسسه می‌پردازید، بیشتر به فجایعی که اخیرا رخ داده‌اند، پی می‌برید.

از حیث طراحی‌های محیطی مجموعه سرج یکی از برترین بازی های سولزلایک هست.

در دنیای بازی بخوانید: بررسی بازی The Surge 2

مجموعه The Surge به عنوان یکی از سختترین بازی ها  و برترین بازی های سولزلایک به سیستم مبارزاتی هک-اند-اسلش خود شهرت دارد.

مبارزات بازی با سلاح سرد صورت می‌گیرد و هرچند در ابتدا کمی کند و سنگین جلوه می‌کند اما، ضرباهنگ آن بالاست و از هیجان خوبی برخوردار هست.

هرچند باید گفت مبارزات بازی از سایر بازی‌های سولزلایک تا حدودی آسان‌تر هست اما، تاکنون چالش‌های خاص خود را دارد و برای فائق آمدن به دشمان و اجرای special attackها، باید نوار استقامت و انرژی خود را به درستی مدیریت کنید.

در کنار تمام این موارد، سیستم قطع عضو هست که بازی The Surge را از سایر بازی‌های زیرژانر سولز لایک و دیگر سختترین بازی ها مجزا می‌کند.

بازی زمانی که دارید یکی از عضوهای بدن دشمان را قطع می‌کنید، به حالت آهسته در می‌آید تا تاثیر این حرکت بیشتر گردد.

با قطع کردن اعضای بدن دشمنان، قطعات جدیدی به دست می‌آورید و می‌توانید آن را برای ارتقا کارکتر خود، استفاده کنید.

مجموعه The Surge برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس هست.

۷- Salt and Sanctuary

بهترین بازی های سولزلایکبهترین بازی های سولزلایک

Salt and Sanctuary 1 بازی نقش آفرینی دو بعدی هست که توسط استودیو Ska طراحی شده هست.

پس از اینکه شخصیت اصلی از 1 سفر دریایی پرخطر، جان سالم به در می‌برد، خود را در 1 جزیره [ظاهرا] متروکه می‌یابد.

پس از آن به اکتشاف سازه‌های قدیمی و مخروبه، دشت‌های پر رمز و راز و قلعه‌های بزرگ و دلهره آور می‌پردازید.

داستان بازی از ابتدا بسیار گنگ و نا مفهوم هست و درک تمام وقایع جزیره به مخاطب واگذار می‌گردد تا با کنار هم قرار دادن سرنخ‌ها و خواندن توضیحات تمام آیتم‌ها آن را کشف کند.

فضا بازی از ابتدا تا انتها مرموز و جذاب باقی می‌ماند.

سیستم مبارزات بازی Salt and Sanctuary به عنوان  یکی از بهترین بازی های سولزلایک و یکی از سختترین بازی ها بسیار یادآور مجموعه دارک سولز هست.

در واقع حملات سبک، سنگین، دفاع کردن، جاخالی دادن و آموختن الگو حملات دشمان هسته آن را شکل می‌دهند.

شاید تمامی مبارزات بازی به 1 اندازه سخت و آزادهنده نباشند اما، قطعا تمامی آن‌ها چالش خاص خود را دارند.

با هر بار مردن تمامی سالتی (ارز رایج در بازی) که ذخیره کرده‌اید را از دست می‌دهید و تنها از طریق کشتن دشمنی که دفع پیش شما را شکست داده، می‌توانید آن‌ها را پس بگیرید.

ویژگی‌ که باعث می‌گردد Salt and Sanctuary تا حدودی خود را از سایر بازی‌های مشابه، بهترین بازی های Soulslike و سختترین بازی ها دیگر متمایز کند، حجم بالای شخصی سازی هست که سازندگان به مخاطبان ارائه می‌کنند.

در ابتدای بازی شخصیت اصلی قابلیت‌های محدودی در اختیار دارد و این وظیف مخاطب هست که با یافتن منابع مورد نظر سلاح‌ها و زره‌هایی که در اختیار دارد را ارتقا دهد.

با میزان Salt که در اختیار دارید می‌توانید ویژگی‌ها زره‌ها و جادوهای خود را ارتقا دهید و بیش از پیش کارکتر خود را شخصی سازی کنید.

Salt and Sanctuary روی پلتفرم‌های mac ،PS Vita ،PS4 ،Xbox One، ویندوز، نینتندو سوییچ و لینوکس در دسترس هست.

بهترین بازی‌ های سولزلایک: ۶- Hollow Knight

Hollow Knight بدون شک یکی شناخته شده‌ترین، موفق‌ترین و یکی از بهترین بازی های Soulslike هست و یکی از سختترین بازی ها هست که مخاطبان در نسل هشتم کنسول‌ها تجربه کرده‌اند.

محصول استودیو Team Cherry دلایل متعددی برای موفقیت دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به لول دیزاین مترویدوانیایی، استایل هنری چشمنواز، شخصیت‌های به یادماندنی، اسطوره شناسی پیچیده و سیستم مبارزاتی چالش برانگیز اشاره کرد.

دقیقا به همین دلیل هست که به عقیده بسیاری این بازی نه تنها در دسته سولز لایک قرار می‌گیرد، بلکه یکی از بهترین بازی های سولزلایک هست.

وقایع بازی در امپراطوری به نام Hallownest روایت می‌گردد که متعلق به حشرات هست.

شما بازی را در نقش حشره‌ای که در ابتدا مقاصد و اهدافش نامعین است، آغاز می‌کنید.

هرچه بیشتر در بازی اکتشاف می‌کنید، بیشتر و بیشتر به وقایع غم انگیزی که در این امپراطوری رخ داده است، پی می‌برید.

اسطوره شناسی یکی از برترین بازی های Soulslike درست مثل مجموعه دارک سولز مبهم و گنگ هست و با کات سین و دیالوگ معرفی نمی‌گردد، بلکه داستان بازی رفته رفته و مرحله به مرحله خود را فاش می‌کند و به زیبایی هرچه تمام‌تر با جهان بازی پیوند خورده هست و درک آن به میزان دقت و علاقه مخاطب وابسته هست و تا حدودی نیازمند تجزیه و تحلیل هست.

مطلب پیشنهادی: موج، بدون دریا بدون عمق | نقد و بررسی بازی Hollow Knight

سیستم مبارزات بازی در ابتدا آزار دهنده و غیر منصفانه جلوه می‌کند و شاید در ساعات ابتدایی تجربه بازی، بارها و بارها مرگ را تجربه کنید همین مسئله سبب شده هالو نایت به عنوان یکی از سختترین بازی ها نسل گذشته شهرت پیدا کند اما، زمانی که چابکی و واکنش پذیری خود را ارتقا می‌دهید، بیشتر و بیشتر به سیستم حمله-جاخالی بازی خو می‌کنید و مبارزات از حالت آزار دهنده، به حالت لذت بخش تغییر وضعیت می‌دهند و هر پیروزی در هر مبارزه، لذت خاص خود را داردو همین مسئله Hollow Knight را به یکی از بهترین بازی های Soulslike تبدیل می‌کند.

با کشتن دشمنان بازی، سولز به دست می‌آورید که می‌توانید با آن نوار سلامتی خود را بازیابید.

Geo دیگر پاداش کشتن دشمنان بازی هست که ارز رایج در سرزمین Hallownest هست و برای کارهای مختلفی می‌توان از آن بهره برد.

در Hollow Knight، یکی از برترین بازی های Soulslike طلسم‌های مختلفی یافت می‌گردد که به مخاطب این امکان را می‌دهد در یکی از بهترین بازی های سولزلایک استایل خاص خود را برگزیند.

به عنوان مثال 1 طلسم سبب می‌گردد میزان اثر حملات شما طولانی‌تر گردد و از فاصله دورتر نیز بتوانید به دشمنان آسیب بزنید.

تنوع باس‌ فایت‌های بازی و قابلیت‌ها و الگو حملات آن‌ها حقیقتا تحسین برانگیز هست و هرچند برای شکست برخی از این باس‌ها نیاز به تسلط کافی به سیستم مبارزات بازی هست اما، بدون شک هیچ کدام غیر منصفانه نیستند و در اکثر مواقع علت اصلی شکست مخاطب، مسلط نبودن به الگو حملات باس فایت هست.

Hollow Knight برای پلتفرم‌های Xbox One ،PS4 ،PC، نینتندو سوییچ، مک و لینوکس در دسترس هست.

بهترین بازی های سولزلایک: ۵- Remnant: From the Ashes

بهترین بازی های سولزلایکبهترین بازی های سولزلایک

در کنار بازی The Surge 2، سال ۲۰۱۹ زمان عرضه یکی دیگر از بهترین بازی‌های زیرژانر Souls-Like هست.

Remnant: From the Ashes محصول استودیو Gunfire Games هست که از سختترین بازی ها آمریکایی هست و در ژانر نقش آفرینی سوم شخص و لوتر-شوتر قرار می‌گیرد.

شما در جهان آخرالزمانی بازی سفر می‌کنید و به دنبال راهی برای نجات بشریت هستید.

قطعا داستان بازی به جذابیت و پختگی مجموعه دارک سولز نیست اما، فضا سازی بازی و محیط‌های آن به تنهایی برای جلب توجه مخاطبان کفایت می‌کند.

محیط‌های بازی به صورت لحظه‌ای و آنی لود می‌شوند و این بدان معنا هست که هر با که بازی را لود می‌کنید، می‌توانید انتظار مواجه با دشمان و باس‌های جدیدی را داشته باشید.

این مسئله علاوه بر اینکه به چالش‌های بازی می‌افزاید و آن را در دسته سختترین بازی ها قرار می‌دهد، سبب می‌گردد ارزش تکرار بازی نیز بالاتر برود و بدین ترتیب Remnant: From the Ashes از این حیث تبدیل به یکی از بهترین بازی های سولزلایک می‌گردد.

بهترین آیتم‌ها با شکست دادن سخت‌ترین دشمنان بازی که همان باس فایت‌های بازی می باشند، به دست می‌آیند.

هر بار که به Ward 13 یا همان هاب بازی بازمی‌گردید، می‌توانید سلاح‌های جدیدی برای خود بسازید و به همین صورت ماد سلاح خود را تغییر دهید تا بدین ترتیب استایل خاص خود را برای مبارزات بازی داشته باشید.

تنوع سلاح‌های بازی به عنوان یکی از برترین بازی های Soulslike بالا هست و می‌توانید بازی را به صورت تکی یا به همراه دوستان خود تجربه کنید که قطعا تجربه بازی را غنی‌تر می‌کند.

مکانیزم بلاک در بازی وجود ندارد و باید تمامی حملات را جاخالی دهید، همین مسئله سبب می‌گردد، مدیریت کردن نوار استقامت بسیار مهم‌تر از پیش گردد.

شما می‌توانید Remnant: From the Ashes را به عنوان یکی از برترین بازی های Soulslike روی Xbox One ،Xbox Series X/S ،PS4 ،PS5 و PC تجربه کنید.

بهترین بازی های سولز لایک: ۴- Code Vein

بهترین بازی های سولزلایکبهترین بازی های سولزلایک

در ادامه لیست بهترین بازی های سولزلایک که به سختترین بازی ها شهرت دارند، به سراغ بازی Code Vein می‌رویم.

این بازی توسط استودیو بندای نامکو طراحی شده و در سپتامبر ۲۰۱۹ روانه بازار شد.

وقایع بازی در 1 جهان پساآخرالزمانی روایت می‌گردد، جایی که شما از ده‌ها از گور برخاسته (revenants) هستید که وجودتان مملو از انگل هست و بنابراین برای اینکه سلامت عقل خود را از دست ندهید باید مثل 1 خون آشام دائما از خون دیگران تغزیه کنید در غیر این صورت تبدیل به یکی از موجوداتی می‌شوید که به دنبال شکست آن‌ها هستید.

طراحی‌های بازی ترکیبی از محیط‌های تیره و غلو شده هست.

سیستم مبارزات یکی از برترین بازی های سولزلایک از حیث شباهت، بیشتر یادآور بازی بلادبورن هست که یکی از سختترین بازی ها PS4 هست.

سلاح‌های بازی سبک و پرسرعت می باشند و جاخالی‌های شما باید دقیق و با زمان بندی درست باشند.

سیستم ارتقای لول بازی تا حدودی منجصر به فرد هست.

شما در Code Vein اقدام به ارتقا statهای مختلف نمی‌کنید و هر کلاس را که موسوم به Blood Code می باشند، ارتقا می‌دهید.

بدین ترتیب می‌توانید با ارتقا هر کلاس، چندین ویژگی را به صورت هم زمان ارتقا دهید.

هر بلاد کد ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و جادوهای مخصوص به خود را در یکی از بهترین بازی های Soulslike دارد و شما می‌توانید بسته به دشمنی که با آن مواجه هستید، بلاد کد خاصی را انتخاب کنید تا بدین ترتیب، هر مبارزه حس و حال متفاوتی داشته باشد و بازی دچار تکرار و ملال نگردد.

درست مثل Remnant: From the Ashes، شما می‌توانید Code Vein را به صورت فردی یا گروهی تجربه کنید.

اگر بخواهید بازی را به صورت فردی تجربه کنید، 1 همراه که هوش مصنوعی آن را کنترل می‌کند، شما را در مسیر پیروزی یاری می‌دهد.

این همراه در مواجه با دشمنان معمولی بسیار خوب عمل می‌کند اما، در مقابل باس فایت چندان گزینه قابل اتکایی نیست.

Code Vein برای پلتفرم‌های ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و PC در دسترس هست.

?بررسی بازی Code Vein را در دنیای بازی بخوانید?

۳-Star Wars: Jedi Fallen Order

بهترین بازی های سولزلایکبهترین بازی های سولزلایک

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order در کمال غافلگیری و به دور از انتظار در نوامبر سال ۲۰۱۹ عرضه شد.

استودیو ریسپاون با این بازی مهارت خود را در ساخت بازی‌های اکشن-ماجراجویی به رخ کشید.

وقایع بازی سال‌ها پس از پایان Star Wars III: Revenge of the Sith روایت می‌گردد.

شما در نقش 1 Jedi نوآموز به نام Cal Kestis قرار می‌گیرید که به ناچار از دست نیروهای Empire مخفی شده هست و به دنبال راهی هست تا بار دیگر شکوه و اعتبار Jediها در سراسر کهکشان بازیابد.

قطعا اکتشاف و گشت و گذار یکی از بهترین ارکان بازی هست.

به لطف عمق و تنوعی که هر سیاره دارد و حس خاصی هر کدام از مکان‌های بازی به مخاطب القا می‌کنند، گشت و گذار در تک تک مکان‌های بازی حس منحصر به فرد خود را دارد.

لوکیشن‌هایی که طرفداران بارها آن‌ها را مجموعه فیلم‌ها استاروارز دیده‌اند، با دقت هرچه تمام‌تر طراحی شده‌اند و در کنار آن‌ها، مکان‌های جدیدی وجود دارد که جهان مجموعه را گسترده‌تر از قبل می‌کند.

پازل‌های بازی بهانه خوبی برای ایجاد وقفه در مبارزات می باشند.

تمامی این موارد بازی Star Wars: Jedi Fallen Order را به یکی از بهترین بازی های Soulslike تبدیل می‌کند.

اخبار مرتبط: کمپانی EA لایسنس مجموعه استاروارز را تمدید کرد

کومبوهای برنامه ریزی شده، اقدام به جاخالی دادن و Parry کردن با زمانبندی مناسب و توجه به الگو حملات دشمنان، هسته سیستم مبارزات بازی Star Wars: Jedi Fallen Order را به عنوان یکی از بهترین بازی های سولزلایک و یکی از سختترین بازی ها مجموعه استاروارز شکل می‌دهد.

هرچند بازی درخت مهارت‌های دقیق و ارزشمندی دارد و آزاد کردن قابلیت‌های مختلف، سرگرم کننده و جذاب هست اما، در پایان این مهارت هست که حرف اول و آخر را می‌زند و برای شکست دادن دشمنان، آشنایی با سیستم مبارزات بازی، 1 اصل اساسی هست.

شما می‌توانید Star Wars: Jedi Fallen Order، یکی از برترین بازی های سولزلایک را روی پلتفرم‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی تجربه کنید.

مطلب پیشنهادی: بررسی بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

بهترین بازی های سولز لایک: ۲- Mortal Shell

بهترین بازی های سولزلایکبهترین بازی های سولزلایک

مورتال شل 1 بازی اکشن نقش آفرینی و یکی از برترین بازی های Soulslike هست که توسط استودیو آمریکایی Cold Symmetry طراحی شده هست.

وقایع بازی در 1 جهان فانتزی و تاریک موسوم به جهان مردگان (underworld) روایت می‌گردد.

بقا و زنده ماندن در این جهان و به هنگام مقابله با هیولاها و موجودات گروتسک هدف اصلی شما هست.

دشمنان بازی در عین کریه بودن، مهیب و قدرتمند نیز می باشند و به خوبی با محیط بازی یکدست می‌شوند، محیط‌های بازی نیز به نوبه خود به عنوان 1 رکن مجزا عمل می‌کند و حس ناامیدی و غم را به نحوه احسن انتقال می‌دهند و در روایت غیر خطی داستان یکی از سختترین بازی ها نقش مهمی ایفا می‌کنند.

مکانیزم Shell در بازی یکی از اصلی‌ترین دلایل جذابیت آن هست.

برخلاف مجموعه دارک سولز و بازی‌های مشابه آن، در بازی Mortal Shell 1 سری ویژگی از پیش تعیین شده وجود ندارد تا شما با ارتقا آن‌ها کلاس و استایل خاص خود را بسازید.

در بازی Shellهای مختلفی وجود دارد که هر کدام به شما مهارت‌های خاص را هدیه می‌دهند.

با پیشروی در بازی می‌توانید به talentها و arcane powerهای مختلفی دست یابید و به همین صورت سلاح‌های خود را ارتقا دهید.

هر بار که کشته می‌شوید، Shell که در اختیار دارید را هست می‌دهید، می‌توانید مبارزات بازی را در حالت Naked پیگیری کنید یا سعی کنید شِل خود را بازیابید.

اطلاعات جالب: حضور بازی Moral Shell در میان برترین‌های سال ۲۰۲۰ از دیدگاه IGN

مکانیزم hardening یکی دیگری از ارکان یکی از بهترین بازی های سولزلایک هست.

به لطف این مکانیزم می‌توانید خود را برای مدت محدودی تبدیل به 1 صخره غیر قابل نفوذ کنید.

در این حالت از حملا دشمنان مصون هستید و دشمنانی که به شما ضربه می‌زنند، برای مدتی فلج می‌شوند و می‌توانید ضربات مرگباری به آن‌ها وارد کنید.

این مکانیزم به شما این امکان را می‌دهد که با آرامش بیشتری الگو حملا دشمنان را بررسی کنید و هر اشتباه شما تبدیل به 1 تجربه غیر قابل جبران نگردد.

Mortal Shell برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی در دسترس هست.

بهترین بازی سولزلایک: Wo Long: Fallen Dynasty

به جرئت می‌توان گفت بازی Wo Long: Fallen Dynasty به عنوان یکی از سختترین بازی ها و برترین بازی های سولزلایک که طی سال ۲۰۲۳ میلادی روانه بازار شده، حاصل تجربه چندین دهه استودیو تیم نینجا در ساخت بازی‌های سخت و چالش برانگیز و به همین صورت تجاربی هست که آن‌ها در ساخت نسخه اول و دوم Nioh کسب کرده‌اند.

هرچند همان دو بازی نیز به زعم بسیاری جزو بهترین بازی های Soulslike می باشند اما، نواقصی در سیستم مبارزه و طراحی محیطی آن‌‎ها وجود داشت که مانع از ستایش شدن آن‌ها توسط طیف وسیعی‌تری از مخاطبان شد اما، در Wo Long: Fallen Dynasty معینا سازندگان از اشتباهات گذشته درس گرفته‌اند و به همین صورت بررسی طراحی‌های استودیوهای دیگر، دید بهتری به آن‌ها بخشیده هست.

بالانس در بازی Wo Long: Fallen Dynasty به مراتب بهتر از مجموعه Nioh هست.

به لطف مکانیزم و سیستم Morale در بازی اکتشاف و گشت و گذار مهم‌تر از همیشه هست و همین مسئله سبب شده، مخاطبانی که تجربه کم‌تری در تکمیل کردن برترین بازی های سولزلایک دارند، در ساعات اولیه بازی دست برتر را داشته باشند و پس از بارها و بارها مردن، از تلاش مجدد دلزده نشوند.

هسته سیستم مبارزات بازی شامل رد کردن حملات (deflecting) و پری کردن که به زیبایی هرچه تمام‌تر پیاده سازی شده وبه لطف انیمیشن‌های نرم و روان دشمنان، کاملا قابل تشخیص می باشند و ابدا حس ناعادلانه بودن را به مخاطب القا نمی‌کنند.

در واقع باید بگوییم، اگر شما چندان با زیرژانر سولز لایک و برترین بازی های Soulslike آشنایی چندانی ندارید، فارغ از محصولات فرام سافتور بازی Wo Long: Fallen Dynasty جزو لذت بخش‌ترین بازی‌ها هست و برای مخاطبان جدیدتر، 1 انتخاب مناسب برای ورود به جهان بازی‌های سولز لایک هست.

در عین جذاب بودن بازی برای مخاطب بی‌تجربه، بازی چندی از برترین باس‌ فایت‌ها و دشمنان را به مخاطبان ارائه می‌کند، مبارزه‌هایی که اگر به خود غره شوید و به الگوی حملات دشمنان توجه کافی نداشته باشید، به سختی تنبیه می‌شوید.

بازی Wo Long: Fallen Dynasty برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس هست.

سخن پایانی

گذر سالیان متمادی و عرضه بازی‌های مختلف نشان داده همچنان فرام سافتور سلطان بی‌رقیب زیر ژانر سولز لایک هست وتقریبا هیچ استودیو نمی‌تواند مشابه آن‌ها عمل کند و به اندازه این استودیو ژاپنی موفقیت کسب کند.

البته این مسئله بدین معنا نیست که استودیوهای دیگر بازی‌های ارزشمندو جذابی را در قالب برترین بازی های Soulslike خلق نکردند.

عناوین حاضر در این لیست نشان می‌دهند در صورتی سازندگان درک درستی از ارکان سولز لایک داشته باشند، می‌تواند آن را تقریبا روی هر ژانری پیاده سازی کنند و بازخوردهای خوبی را نیز دریافت کنند.

تک تک بازی‌های حاضر در این لیست دلایل مختلفی برای محبوبیت خود دارند و قطعا هر کدام از ارزش تجربه بالایی برخوردار می باشند.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
tamba.ir logo « خبرنگار: زهرا محمدی »

tamba.ir logo کد خبر: « 122462 »

tamba.ir logo بازدیدها: 7303 1 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :