tamba.ir logo بررسی بازی MLB The Show 23 ...
بررسی بازی MLB The Show 23
tamba.ir logo لینک منبع خبر:
https://www.bazicenter.com/review/game/mlb-the-show-23/

بازی‌هایی که در چرخه عرضه سالیانه قرار می‌گیرند، معمولا از 1 مشکل مشترک رنج می‌برند و بازی MLB The Show 23 هم از این قائده مستثنی نیست.

فاصله کوتاه میان هر نوبت عرضه معمولا باعث شکل گرفتن شرایطی می‌گردد که طی آن سازنده عملا امکان ایجاد تغییرات اساسی را از دست می‌دهد و معمولا تمرکز خود را روی ارائه محصولی قرار می‌دهد که تمامی نقاط مثبت گذشته را به همراه داشته باشد و اندکی هم پیشرفت در بخشهای مختلف آن صورت گیرد.

استودیو سن دیگو سونی هم در همین فرایند قرار گرفته و در جدیدترین طراحی خود تنها سعی کرده همان فرمول موفق گذشته را ادامه دهد.

با این حال آنها تنها به این مورد کفایت نکرده و بخش داستانی مفصلی را به بازی اضافه کرده‌اند که می‌تواند برای علاقه‌مندان به تاریخچه بسیبال نکات جالب توجهی را به همراه داشته باشد.

بازی MLB The Show 23 همچنان بهترین فرصت برای تجربه بسیبال در صنعت بازی هست و می‌تواند انتظارات طرفداران را برآورده کند ولی خبری از تحولات اساسی یا پیشرفت‌های قابل ملاحظه در آن نیست.

اگر از دید نوع تجرب بازی به MLB The Show 23 نگاه کنیم، شاید اندک تغییری را در آن پیدا کنیم.

اگر با گیم‌پلی نسخه پیشین آشنا باشید، اینجا هم خود را در محیطی کاملا آشنا پیدا می‌کنید.

هرچند تغییرات بسیار اندکی در نوع پرتاب‌ها و ضربات ایجاد شده ولی اکثر آنها به ایجاد تغییر بزرگ منتهی نشده‌اند و تنها سعی شده تا در طولانی مدت تجربه بازی را با کیفیت بیشتری همراه کنند.

به جز به‌روزرسانی ترکیب‌ها و قدرت‌های بازیکن‌ها یا تیم‌ها عملا طراحی جدید استودیو سن دیگو سونی حرف تازه‌ای برای گفتن ندارد و همان روالی را شاهد هستیم که اکثر بازی‌های سالیانه گرفتار آن می باشند.

تنها استثنا در این بخش به استفاده از قابلیت‌های کنترلر PS5 اختصاص پیدا می‌کند.

نوع پیاده‌سازی لرزش‌ها درا ین نسخه حسی مشابه با پرتاب توپ یا ضربه زدن به آن را منتقل می‌کند.

موضوعی که باعث شده تا کیفیت تجربه کلی بازی به نسبت گذشته بهبود خوبی پیدا کند.

با این حال معمولا این گیم‌پلی نیست که در چنین بازی‌هایی مورد اهمیت قرار می‌گیرد و حالت‌های مختلف بازی هست که بار پیشرفت بازی را به دوش می‌کشد.

از آنجایی که MLB The Show 23 از دید گیم‌پلی همچنان بهترین تجربه ممکن در زمینه بسیبال را ارائه می‌کند،‌ سازندگان سعی کرده‌اند با قرار دادن حالت‌های مختلف، از تکراری شدن آن کاسته و تجربه بازی را برای ساعت‌های طولانی لذت‌بخش کنند.

از حالت‌هایی که در آنها می‌توانید مدیریت کامل 1 تیم را بر عهده گرفته یا 1 بازیکن را به اوج مسابقات MLB برسانید گرفته تا Dimond Dynasty که چیزی شبیه به FUT در مجموعه فیفا را پیش روی شما قرار می‌دهد.

اصلی‌ترین ضعف MLB The Show 23 در همین بخش خود را پنهان کرده.

واقعیت ماجرا این هست که هیچ کدام از حالت‌های مختلف گیم‌پلی این بازی به نسبت نسخه سال گذشته تغییر خاصی پیدا کرده و اگر در گذشته به تجربه آنها پرداخته باشید، خود را در محیطی کاملا آشنا پیدا می‌کنید.

هرچند این موضوع در مجموع مشکل خاصی را برای بازی ایجاد نکرده ولی می‌تواند برای طرفداران این مجموعه که آن را به شکل سالیانه دنبال می‌کنند، جریانی تکراری و کسل‌کننده را شکل دهد.

بزرگ‌ترین پیشرفت MLB The Show 23 نسبت به سال گذشته در اضافه شدن 1 بخش داستانی مفصل خلاصه می‌گردد.

برخلاف دیگر عناوین ورزشی که سعی می‌کنند شما را در نقش 1 ورزشکار بی نام و نشان قرار دهند و روند تبدیل شدن آن به ستاره را دنبال کنند، اینجا شاهد استفاده از بخش مهمی از تاریخچه بیسبال هستیم.

حالت جدید گیم‌پلی این نسخه به شماره اجازه می‌دهد تا در نقش برخی از ستاره‌های لیگی قرار گیرید که سال‌ها پیش به شکل اختصاصی برای ورزشکارهای آفریقایی آمریکایی ای رشته طراحی شده بود.

حالا این فرصت در اختیار علاقه‌مندان بیسبال قرار گرفته که مهم‌ترین لحظات کارنامه برخی از ستاره‌های این ورزش همچون جکی رابینسون را تجربه کنند.

تنها تفاوت اصلی در این بخش به نوع تجربه بازی اختصاص پیدا می‌کند.

برخلاف دیگر حالت‌ها که کنترل 1 تیم کامل را بر عهده شما قرار می‌دهد اینجا تنها بایستی مجموعه‌ای از وظایف را تنها با 1 بازیکن خاص انجام دهید تا در داستان پیشرفت کنید.

هرچند این حالت از گیم‌پلی می‌تواند برای مدتی طولانی شما را سرگرم کند ولی واقعیت ماجرا این هست که قرار گرفتن در نقش تنها 1 بازیکن باعث شده تا در میان هر قسمت از این بخش فاصله‌ای نامناسب شکل گیرد و حس درستی نسبت به پیشرفت صورت گرفته پیدا نکنید.

از طرفی باید به این موضوع اشاره کرد که قرار گرفتن در نقش 1 بازیکن، مدت زمان هر بخش داستانی را به شدت کاهش داده و عملا می‌توانید حالت داستانی بازی را در زمان کوتاهی به پایان برسانید.

در نهایت باید به گرافیک بازی MLB The Show 23 بپردازیم که بدون شک یکی از نقاط قوت این عنوان هست.

از طراحی مدل بازیکن‌ها گرفته تا استادیوم‌ها و تماشاگران حاضر در آن همگی در سطح بالایی از کیفیت گرافیکی قرار می‌گیرند و سعی شده تا اکثر جزئیات موجود برای شکل‌گیری آنها لحاظ گردد.

موضوعی که این عنوان را از نظر گرافیک در میان بهترین‌های ژانر ورزشی قرار می‌دهد.

همین موضوع برای صداگذاری بازی نیز صدق می‌کند و شاهد پخش شدن صداهای محیطی به بهترین شکل ممکن هستیم.

صداهایی که البته با توجه به استادیوم مورد استفاده یا بازه زمانی که در آن مسابقه برگزار می‌گردد، متفاوت بوده و حس و حال مناسبی را به گیمر منتقل می‌کنند.

اگر به بیسبال علاقه دارید، MLB The Show 23 همچنان بهترین بازی هست که می‌توانید به سراغ آن بروید ولی به جز بخش داستانی احتمالا با نکته جدید آنچنانی روبرو نمی‌شوید.

امتیاز بازی‌سنتر - 8

8

امتیاز بازی‌سنتر

نقاط قوت: طراحی خوب و دقیق تمامی بازیکن‌ها و استادیوم‌هاوجود حالت‌های متنوع و مختلف در گیم‌پلیاستفاده خوب از قابلیت‌های کنترلر دوال سنسطراحی خوب بخش داستانیبرطرف شدن برخی نکات منفی جزئی در نسخه جدیدنقاط ضعف: نبود تغییرات آنچنانی نسبت به سال گذشتهبخش داستانی کوتاه استاین بازی بر اساس نسخه ارسالی سازنده بر روی پلتفرم PS5 بررسی شده است

User Rating: Be the first one ! برچسب هاMLB the Show 23 بررسی بازیآریا پیروز1402-01-14 اشتراک گذاری توییتر لینکدین واتس آپ تلگرام
google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
tamba.ir logo « خبرنگار: شمیم عارفان »

tamba.ir logo کد خبر: « 122320 »

tamba.ir logo بازدیدها: 5104 1 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :