tamba.ir logo افراد نابینا هم خواهند توانست «فورتزا موتوراسپورت» را بازی کنند! ...
افراد نابینا هم خواهند توانست «فورتزا موتوراسپورت» را بازی کنند!
tamba.ir logo لینک منبع خبر:
https://digiro.ir/forza-motorsport-visually-impaired-gamers/

فورتزا موتوراسپورت

فورتزا (Forza) 1 سری بازی محبوب مسابقه‌ای هست که توسط Turn 10 Studios توسعه یافته و توسط Microsoft Studios منتشر می‌گردد.

این سری از سال 2005 شروع به کار کرده و به یکی از اصلی‌ترین مجموعه بازی‌ها در ژانر مسابقه‌ای تبدیل شده هست.

در بازی‌های فورتزا با طیف گسترده‌ای از ماشین‌ها و پیست‌ها مواجه هستیم که از ماشین‌های کلاسیک تا ابرخودروهای مدرن را شامل می‌گردد.

گیم پلی سری فورتزا بر روی فیزیک واقع گرایانه و شبیه‌سازی دقیق مکانیک رانندگی تمرکز دارد و تجربه ای چالش برانگیز و جذاب را برای گیمرها به ارمغان می‌آورد.

بازی‌های این سری با گرافیک و طراحی صدای خیره کننده خود، 1 تجربه مسابقه‌ای هیجان‌انگیز و معتبر را برای گیمرها با هر سطح مهارتی ارائه می‌کنند.

سازندگان بازی حتی تا آنجا پیش رفته‌اند که 1 سری راهنمای صوتی هم برای بازی فورتزا موتوراسپورت (Forza Motorsport) طراحی کرده‌اند تا اشخاص نابینا نیز بتوانند از انجام دادن آن لذت ببرند!

بازیکنان فورتزا از طریق پیام‌های صوتی در بازی راهنمایی خواهند شد

استودیوی Turn 10 Studios 1 سیستم کمک راننده جدید را برای فورتزا موتوراسپورت طراحی کرده که از پیام‌های صوتی برای کمک به گیمرهای کم بینا یا نابینا استفاده کرده و آن‌ها را در داخل منوهای بازی و به همین صورت حین کنترل ماشین راهنمایی می‌کند.

از طریق این دستورات صوتی، بازیکنان می‌توانند از موقعیت، جهت، چرخش و سایر اطلاعات مهم ماشین و جاده اطلاع پیدا کرده و به موقع بتوانند کارهایی مثل کم کردن سرعت یا تعویض دنده را انجام دهند.

فورتزا موتوراسپورت

این ویژگی نوآورانه گامی رو به جلو در جهت دسترسی‌پذیری هر چه بیشتر و فراگیر کردن بازی‌های ویدیویی برای بازیکنان دارای معلولیت هست.

امروزه صنعت بازی‌های ویدیویی بسیار پیشرفت کرده ولی تولید عناوینی که تمام گیمرها بدون توجه به توانایی‌های جسمی‌شان بتوانند از آن‌ها لذت ببرند، کمتر مورد توجه بوده و Turn 10 Studios با فورتزا موتوراسپورت حرکتی قابل تحسین را انجام داده هست.

فورتزا موتوراسپورت نه تنها موانع پیش روی گیمرهای کم بینا را از بین می‌برد، بلکه نوید ارائه 1 تجربه غنی‌تر را برای تمام بازیکنان می‌دهد.

با طراحی مجدد مسیرهای مسابقه و سیستم آسیب دیدن واقعی‌تر ماشین‌ها، این بازی بدون شک برای علاقه‌مندان به عناوین مسابقه‌ای و ریسینگ جذاب خواهد بود.

دیدن این که توسعه دهندگانی مثل Turn 10 Studios به تمامی اقشار مختلف جامعه با هر سطح توانایی جسمی اهمیت می‌دهند، بسیار مسرت‌بخش و امیدوار کننده هست.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
tamba.ir logo « خبرنگار: فرزانه نیکراه »

tamba.ir logo کد خبر: « 122633 »

tamba.ir logo بازدیدها: 20876 1 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :