tamba.ir logo اصطلاحات بازی کالاف دیوتی گوشی ...
اصطلاحات بازی کالاف دیوتی گوشی
tamba.ir logo لینک منبع خبر:
https://igame.ir/blog/367/

اصطلاحات کال اف دیوتی

بازی گوشی Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile 1 بازی اکشن و تیراندازی محبوب برای دستگاه‌های گوشی هست که توسط تیم توسعه‌دهنده Tencent Games و TiMi Studios طراحی شده هست.

این بازی از سری بازی‌های Call of Duty بوده و در آن بازیکنان می‌توانند در حالت‌های مختلف بازی شوند، از جمله Multiplayer، Battle Royale، و Zombies.

بازیکنان در بازی می‌توانند از تجهیزات و تفنگ‌های مختلف استفاده کنند و به مبارزه با دشمنان در نقشه‌های مختلف بپردازند.

برای آشنایی با اصطلاحات بازی کال اف دیوتی با ما همراه باشید.

در Multiplayer، بازیکنان می‌توانند در تیم‌های مختلف بازی کنند و در مبارزات مختلف شرکت کنند، از جمله Team Deathmatch و Domination.

در حالت Battle Royale، بازیکنان باید با دشمنان مبارزه کنند تا به عنوان آخرین بازمانده در بازی باقی بمثل.

در Zombies، بازیکنان باید در برابر موجودات زامبی مبارزه کنند و بهبود تجهیزات و تفنگ‌های خود را به دست آورند.

بازی Call of Duty: Mobile دارای گرافیکی بسیار زیبا و صداگذاری فوق‌العاده هست که تجربه‌ی بازیکنان را تقویت می‌کند.

به همین صورت، این بازی برای اکثر دستگاه‌های گوشی در دسترس هست و بازیکنان می‌توانند با دوستان خود به صورت آنلاین بازی کنند.

بازی Call of Duty نیز همثل بسیاری از بازی‌های دیگر دارای اصطلاحات خود هست.

در واقع، این بازی دارای جامعه‌ای پرشور و پرافتخار هست که از اصطلاحات خاص خود برای تبادل اطلاعات و ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند.

در این مطلب از وبلاگ آی گیم قصد داریم تا اصطلاحات بازی کالاف دیوتی گوشی و اصطلاحات عامیانه بازی کالاف دیوتی را برای شما شرح دهیم.

اصطلاحات بازی کالاف دیوتی گوشی

Killstreak: 1 سری از کشتی‌ها که 1 بازیکن در آن بازی بدون کشته شدن به دست می‌آورد. Camper: 1 بازیکن که در نقاطی که دشمنان به آنجا نمی‌رسند، منتظر می‌گردد تا آن‌ها را تیر بزند. Noob: 1 بازیکن تازه وارد که تاکنون با اصطلاحات و قوانین بازی آشنا نیست. Headshot: شلیک به سر دشمن که در نتیجه آن، دشمن فوراً کشته می‌گردد. Grenade: 1 مهمانه که باعث انفجار می‌گردد و می‌تواند چندین دشمن را همزمان کشته کند. Reload: بازسازی یا شارژ مجدد اسلحه بازیکن پس از تخلیه کامل خشاب‌های آن. Spray and Pray: شلیک به تعداد زیادی از گلوله‌ها به سمت دشمنان در امید این‌که به یکی از آن‌ها برخورد کند. Rush: حمله به محلی که دشمنان در آن قرار دارند با شتاب و شور. Snipe: شلیک از راه دور با 1 تفنگ تک‌تیرانداز به دشمنان. Spawn: جایی که بازیکنان پس از کشته شدن، دوباره به بازی برمی‌گردند. Objective: هدف یا ماموریتی که بازیکنان برای پیروزی در بازی باید انجام دهند، مثلاً فتح پرچم، نابودی تیم حریف، نجات 1 شخصیت و غیره. UAV: 1 نوع تجهیزاتی که به بازیکنان کمک می‌کند تا مکان دشمنان را در نقشه ببینند. Camping: استفاده از تاکتیکی برای نهفتن و منتظر ماندن در 1 نقطه خاص، به منظور شناسایی و شلیک به دشمنان. Spawn Kill: کشتن بازیکنان حریف در محلی که هم‌اکنون از نقطه ظهور آن‌ها برای شروع بازی استفاده می‌کنند. Grenade Jumping: استفاده از 1 مهمانه برای پرش از 1 محل به محل دیگر در بازی. Strafing: حرکت سریع با سلاح به چپ یا راست به منظور اجتناب از شلیک دشمنان. Power-Up: 1 جعبه خاص که بازیکنان می‌توانند آن را جمع آوری کنند و باعث افزایش امتیاز، سرعت، نیروی حمله و… شوند. Kill-Death Ratio (K/D): نسبت تعداد کشته‌شده‌ها به تعداد خودکشی و کشتی‌هایی که بازیکن به دیگران وارد می‌کند. Quickscope: 1 تکنیک شلیک با تفنگ تک‌تیرانداز که در آن بازیکن بدون استفاده از تله‌ها و یا زوایای شلیک، با سرعت شلیک می‌کند. Kill Confirmed: 1 حالت از بازی که در آن، بازیکنان برای کسب امتیاز باید پس از کشتن دشمن، تا پسورد آن را جمع‌آوری کنند. Loadout: مجموعه‌ای از سلاح‌ها، تجهیزات، تفنگ‌ها، تفنگ‌های تک‌تیرانداز، بمب‌ها و مهمانه‌ها که بازیکنان می‌توانند برای خود انتخاب کنند. Hardpoint: 1 حالت از بازی که در آن، بازیکنان باید از 1 نقطه خاص در نقشه که با نمرات قابل تغییر می‌باشد، حفاظت کنند. Domination: 1 حالت از بازی که در آن، بازیکنان باید نقاط حیاتی مختلفی را در نقشه اشغال کنند. Free-for-all: 1 حالت از بازی که در آن، هیچ تیمی وجود ندارد و بازیکنان به صورت فردی با یکدیگر رقابت می‌کنند. Team Deathmatch: 1 حالت از بازی که در آن، دو تیم به یکدیگر می‌رسند و سعی در کشتن بازیکنان حریف دارند. Multiplayer: 1 حالت از بازی که در آن، بازیکنان با یکدیگر رقابت می‌کنند و امتیازاتی که در آن به دست می‌آورند، برای خرید تجهیزات جدید استفاده می‌گردد. Battle Royale: 1 حالت از بازی که در آن، بازیکنان به 1 جزیره بزرگ منتقل می‌شوند و سعی در بقا کردن در میان دشمنان دارند. Ranked: 1 حالت از بازی که در آن، بازیکنان با توجه به عملکرد و امتیازاتی که کسب می‌کنند، رتبه‌بندی می‌شوند. Zombie Mode: 1 حالت از بازی که در آن، بازیکنان با انواع مختلف زامبی‌ها و هیولاهای عجیب و غریب مواجه می‌شوند و باید از بقا خود دفاع کنند. Scorestreak: 1 سری از عملکردهایی که بازیکنان در بازی انجام می‌دهند و در صورت موفقیت، با امتیازات بیشتری پاداش داده می‌گردد.

این امتیازات می‌توانند شامل تجهیزات و تفنگ‌های جدید، حرکات و قابلیت‌های ویژه باشند.

برخی از Scorestreaks شامل UAV، در حالت جنگنده جنگی، هلی‌کوپتر، بمب اتمی و یا بمباران با موشک‌ها می‌شوند. Battle Pass: 1 مجموعه از جوایز، تجهیزات و رویدادهای خاصی که بازیکنان می‌توانند آن‌ها را در طول فصل بازی با کسب امتیازات خاص به دست آورند. Gunsmith: 1 بخش از بازی که در آن، بازیکنان می‌توانند سلاح‌های خود را با تجهیزات و قابلیت‌های ویژه ارتقا دهند. Operator: 1 شخصیت خاص که بازیکنان می‌توانند برای خود انتخاب کنند و قابلیت‌های ویژه‌ای دارند. Clans: گروه‌هایی که بازیکنان می‌توانند به آن‌ها بپیوندند و با دوستان خود بازی کنند و در رقابت‌های گروهی شرکت کنند. Prestige: 1 مرحله از بازی که در آن، بازیکنان به رتبه بالاتری دست می‌یابند و به تجهیزات و تفنگ‌های جدید دسترسی دارند. Seasonal Events: رویدادهای خاصی که در طول فصل‌های مختلف بازی برگزار می‌گردد و جوایز و تجهیزات خاصی به بازیکنان اهدا می‌گردد. Pro-Player: بازیکنانی که در رقابت‌های حرفه‌ای بازی شرکت می‌کنند و از تجربیات و تکنیک‌های خاصی برای برنده شدن استفاده می‌کنند. Spectate Mode: حالتی که در آن، بازیکنان می‌توانند به بازیکنان دیگر در حال بازی نگاه کنند و از تکنیک‌های آن‌ها یاد بگیرند. Killcam: 1 نمایشگر خاص که بعد از مرگ بازیکن، نحوه کشته شدن و از چه جهتی به بازیکن نمایش داده می‌گردد. Recoil: شتاب دهنده برای برخورد با شلیک تفنگ، که به شدت تاثیر می‌گذارد و باید در طول بازی کنترل گردد. ADS: استفاده از آهن‌ربایی برای بهتر دیدن هدف و برای کم کردن تاثیر recoil تفنگ. Hip-Fire: شلیک از دست بدون استفاده از آهن‌ربایی. Scorestreak Reset: حالتی که در آن بازیکن از Scorestreak خود برای برخورد با دشمنان و استفاده مجدد از آن استفاده نمی‌کند. Spawn Trap: استراتژی برای تحت فشار قرار دادن تیم حریف و محدود کردن حرکت آن‌ها با استفاده از ایستگاه ظهور خود. Rushing: استراتژی حمله به دشمنان با سرعت و شتاب بالا و با استفاده از تاکتیک‌هایی مثل سرکوب، کوچک کردن چپ و راست، و استفاده از مهمانه‌ها. Wallbang: شلیک به دشمنان از طریق دیوارها، ستون‌ها، و یا مانع‌های دیگر در بازی. Flanking: استفاده از مسیرهای جانبی برای دسترسی به دشمنان و از پشت آن‌ها حمله کردن. T-Bag: 1 حرکت تحقیرآمیز که بازیکنان بعد از کشتن دشمن، از ایستگاه ظهور خود پرش می‌کنند و با نشان دادن ناحیه حساس خود روی دشمنان که به جایی که دیگران آن را می‌بینند، انجام می‌دهند. Knife Only: 1 چالش آزمایشی که در آن بازیکنان فقط با چاقو باید دشمنان را شکار کنند. 1v1: 1 حالت از بازی که در آن، دو بازیکن به صورت فردی در مقابل یکدیگر می‌ایستند و تلاش می‌کنند که به عنوان برنده از میدان خارج شوند.

اسلنگ های داخل بازی Call of Duty

Noob: فردی که تازه وارد بازی هست و بازی را به خوبی نمی‌شناسد. Camper: فردی که در 1 نقطه ثابت در بازی قرار می‌گیرد و منتظر دشمنان هست. Rusher: فردی که با سرعت بالا به دنبال دشمنان و حمله به آن‌ها می‌باشد. Spawn Kill: کشته شدن دشمنان به محض ظهور در ایستگاه ظهور خود. Aimbot: نرم افزاری که بازیکنان می‌توانند از آن برای بهبود تقلب و دقت در بازی استفاده کنند. Wallhack: نرم‌افزاری که بازیکنان می‌توانند از آن برای دیدن دشمنان از طریق دیوارها و ستون‌ها استفاده کنند. Boosting: همکاری بازیکنان با هم به منظور کسب امتیازات بیشتر در بازی. Headglitch: استفاده از ایستگاهی که باعث نمایش بخش کوچکی از بدن و اجازه دسترسی به دشمنان باقی می‌گذارد. Quickscope: شلیک سریع با تفنگ تک تیرانداز که بدون استفاده از تلسکوپ انجام می‌گردد. Spray and Pray: استراتژی حمله به دشمنان با شلیک بدون هدف و امید به کشتن آن‌ها. Dropshot: استراتژی کنترل شلیک با استفاده از افتادن به زمین در طول بازی. Reload Cancel: از بین بردن زمان لازم برای بارگیری مجدد با سریع‌تر کردن آن با 1 حرکت خاص. Tactikill: استفاده از تجهیزات و تفنگ‌های ویژه با قابلیت‌های خاص. Nade Spam: استفاده از تعداد زیادی بمب و مهمانه برای کشتن دشمنان. Frag: 1 نوع از بمب که بازیکن می‌تواند آن را رها کند و به دشمنان آسیب بزند. Semtex: 1 نوع بمب که بازیکن می‌تواند آن را به دشمنان الصاق کند. C4: 1 نوع از بمب که بازیکن می‌تواند آن را در محل دلخواه قرار دهد و آن‌را به دور از فاصله کنترل کند. RPG: 1 نوع از تفنگ که بازیکن می‌تواند برای شکست دادن دشمنان استفاده کند. Killstreaks: نشانگرهایی که بازیکن در طول بازی با کشتن دشمنان بیشتر به آن‌ها دسترسی خواهد داشت. UAV: 1 نوع از نشانگرها که بازیکن می‌تواند برای دیدن دشمنان در نقشه استفاده کند. AC-130: 1 نوع از Scorestreak که بازیکن می‌تواند با آن دشمنان را از هوا کشت کند. Predator Missile: 1 نوع از Scorestreak که بازیکن می‌تواند با آن به دشمنان آسیب بزند. Juggernaut: 1 نوع از Scorestreak که بازیکن می‌تواند با آن به عنوان 1 نیروی قوی در بازی حضور داشته باشد. Tactical Nuke: 1 نوع از Scorestreak که بازیکن می‌تواند با آن تمام دشمنان را به همراه خود نابود کند. 360 No Scope: شلیکی که بازیکن با آن بدون استفاده از تلسکوپ و با حرکات چرخشی خاصی انجام می‌دهد. Montage: ویدئویی که تمامی بهترین کشتی‌ها و بازی‌های 1 بازیکن در بازی را نشان می‌دهد. GG: اصطلاحی که بازیکنان پس از پایان بازی به یکدیگر می‌گویند تا به هم تبریک بگویند و به دیگران نشان دهند که 1 بازی خوب بوده هست. AFK: اصطلاحی که به معنی “Away From Keyboard” هست و به معنی ترک بازی توسط بازیکن برای مدتی معین هست. GGWP: اصطلاحی که بازیکنان پس از پایان بازی به یکدیگر می‌گویند تا به هم تبریک بگویند و به دیگران نشان دهند که 1 بازی خوب بوده هست. FFA: اصطلاحی که به معنی “Free For All” هست و به بازیکنان اجازه می‌دهد که به تنهایی با دیگر بازیکنان در میدان جنگ حضور داشته باشند. MVP: بازیکنی که در 1 بازی بهترین عملکرد را از بین تمام بازیکنان داشته هست. Prestige: 1 سیستم که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا پس از کسب تجربه کافی، به سطوح بالاتری در بازی دسترسی پیدا کنند. Boost Jump: حرکتی که بازیکن با آن می‌تواند به ارتفاع بالایی در بازی برسد. Score Per Minute: معیاری که برای سنجیدن عملکرد بازیکن در بازی استفاده می‌گردد. UAV Jammer: 1 تجهیزات ویژه که بازیکنان می‌توانند از آن برای جلوگیری از نمایش موقعیتشان در نقشه استفاده کنند. Thermal Scope: 1 تلسکوپ ویژه که بازیکن می‌تواند با آن دشمنان را در مکان‌هایی که در آن‌ها مخفی شده‌اند پیدا کند. Hardcore Mode: حالتی که در آن تعداد زندگی‌های بازیکنان به حداقل رسیده و خطر جانی در بازی افزایش می‌یابد. Kill Confirmed: 1 حالت از بازی که در آن بازیکنان با کشتن دشمنان، توکن‌هایی را جمع می‌کنند و باید آن‌ها را به محل معینی برسانند. Domination: 1 حالت از بازی که در آن بازیکنان باید نقاط مهمی در نقشه را کنترل کنند و در این میان با دشمنان مبارزه کنند. Team Deathmatch: 1 حالت از بازی که در آن دو تیم متقابل با هم مبارزه می‌کنند و تیمی که بیشترین تعداد کشتی را کسب کند برنده می‌گردد. Demolition: 1 حالت از بازی که در آن 1 تیم باید بمبی را در مکان معینی بگذارد و دیگر تیم باید از منفجر شدن آن جلوگیری کند. Search and Destroy: 1 حالت از بازی که در آن 1 تیم باید بمبی را در مکان معینی بگذارد و دیگر تیم باید از منفجر شدن آن جلوگیری کند. Callout: نامگذاری مناطق مختلف در بازی توسط بازیکنان برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به موقعیت دشمنان با تیمی خود. Loadout: 1 مجموعه از تجهیزات، تفنگ‌ها و مهمانه‌هایی که بازیکن در طول بازی استفاده می‌کند. Map Control: کنترل مناطق مختلف در نقشه توسط 1 تیم در بازی. Spawn Point: نقطه شروع بازی برای هر بازیکن در بازی. K/D Ratio: نسبت کشتی به مرگ 1 بازیکن در بازی.

این نسبت برای سنجش عملکرد و مهارت 1 بازیکن در بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. Double XP: 1 رویداد ویژه در بازی که در آن بازیکنان به مدت محدودی از تجربه دو برابری برخوردار می‌شوند. Prestige Token: 1 توکن ویژه که به بازیکنان اجازه می‌دهد که به سطح‌های بالاتر در بازی دسترسی پیدا کنند. Elite: 1 برنامه ویژه که به بازیکنان امکان افزایش و بهبود تجهیزات و تفنگ‌های خود را می‌دهد. Perks: تجهیزات ویژه که بازیکنان می‌توانند از آن‌ها برای بهبود عملکرد و مهارت‌های خود در بازی استفاده کنند. Killcam: فیلم‌برداری از آخرین کشتی 1 بازیکن در بازی که به تمام بازیکنان نمایش داده می‌گردد. Custom Game: بازیکنان می‌توانند با استفاده از این گزینه، بازی را با تنظیمات خود شخصی سازی کنند. Squad: گروهی از بازیکنان که با هم مبارزه می‌کنند و می‌توانند تجهیزات ویژه و تفنگ‌های مشترکی داشته باشند. Lobby: محل انتظار بازیکنان قبل از شروع بازی. Prestige Shop: محلی در بازی که بازیکنان می‌توانند تجهیزات ویژه و امکانات دیگر را با استفاده از Prestige Token خود خریداری کنند. Scorestreaks: تجهیزات ویژه که بازیکنان می‌توانند با کشتن دشمنان، به آن‌ها دسترسی پیدا کنند و از آن‌ها برای کمک به تیم خود در بازی استفاده کنند. Ranked Play: حالتی که در آن بازیکنان با هم رقابت می‌کنند تا به بالاترین سطح در بازی دسترسی پیدا کنند. Warzone: 1 نوع بازی Battle Royale که در آن بازی کنندگان باید با هم مبارزه کنند تا به عنوان آخرین بازمانده در بازی باقی بمثل. Gulag: 1 نوع از محل مبارزه در بازی Warzone که در آن بازیکنان که کشته شده‌اند، بازگشت به بازی را بازیابی می‌کنند. Plunder: 1 حالت از بازی Warzone که در آن بازیکنان باید به تجمیع پول و امتیاز در بازی بپردازند. Loadout Drop: 1 نوع از نشانگرها که بازیکنان می‌توانند از آن برای دریافت تجهیزات خود در بازی استفاده کنند. Gas Mask: تجهیزاتی که بازیکن می‌تواند از آن برای محافظت از خود در برابر گازهای سمی در بازی Warzone استفاده کند. Armor Plate: تجهیزاتی که بازیکن می‌تواند برای محافظت از خود در برابر حملات دشمن در بازی Warzone استفاده کند. Self-Revive Kit: تجهیزاتی که بازیکن می‌تواند از آن برای بازیابی خود پس از کشته شدن در بازی Warzone استفاده کند. Buy Station: محلی در بازی Warzone که بازیکنان می‌توانند تجهیزات و تفنگ‌های خود را خریداری کنند. UAV Jammer: 1 تجهیزات ویژه که بازیکنان می‌توانند از آن برای جلوگیری از نمایش موقعیتشان در نقشه در بازی Warzone استفاده کنند. Bounty: 1 حالت از بازی Warzone که در آن بازیکنان باید 1 دشمن معین را پیدا کنند و آن‌را بکشند. Loadout Customization: امکانی که به بازیکنان در بازی Warzone داده شده هست تا تجهیزات و تفنگ‌های خود را برای استفاده در بازی شخصی‌سازی کنند.

Call of Duty: Mobile یکی از پرطرفدارترین بازی‌های تلفن همراه هست که توانسته با سبک گیم پلی دینامیک و عملی، علاقه‌مندان بسیاری را به خود جذب کند.

این بازی با داشتن گرافیک بسیار بالا، انواع مدل‌های سلاح، نقشه‌های مختلف و حالت‌های چندنفره، 1 تجربه شگفت‌انگیز را برای کاربران خود به ارمغان آورده هست.

بازی کالاف اف دیوتی با موفقیت‌های بسیاری که در سال‌های اخیر کسب کرده است، این بازی به عنوان یکی از بهترین بازی‌های تلفن همراه شناخته شده هست و تاکنون هم در حال توسعه و بهبود می‌باشد.

به طور کلی، کالاف یکی از بهترین گزینه‌های بازی برای کسانی هست که دوست دارند در زمان فراغت خود بازی کنند و به 1 جهان مجازی پر از اکشن و هیجان فرا بینند.

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
tamba.ir logo « خبرنگار: فائزه جوادی »

tamba.ir logo کد خبر: « 122464 »

tamba.ir logo بازدیدها: 18023 1 ماه پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :