tamba.ir logo از ادغام مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد برای ده سال جلوگیری می‌شود ...
از ادغام مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد برای ده سال جلوگیری می‌شود
tamba.ir logo لینک منبع خبر:
https://par30games.net/209382/microsoft-activision-blizzard-merge-blocked-ten-years/

سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) فاش کرده هست که قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد به مدت ده سال مسدود خواهد شد، مگر اینکه با درخواست تجدیدنظر آن‌ها موافقت گردد.

در واقع این امر از ادغام دو شرکت مذکور به مدت 1 دهه جلوگیری می‌کند و به احتمال انجام معامله لطمه می‌زند.

این تاییدیه، برگرفته از گزارش نهایی CMA در رابطه با خرید اکتیویژن بلیزارد هست که در آن مسدود شدن معامله در بریتانیا را فاش کرد.

در حالی که سازمان رقابت و بازار بریتانیا عوامل بسیاری را در تصمیم خود فهرست کرده است، ولی همچنان اشتیاق به حفظ وضعیت موجود در صنعت بازی را دارد.

به همین صورت، به گفته این سازمان انجام این معامله می‌تواند اثری منفی بر آینده کلاود گیمینگ وارد کرده و آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بهترین سال ها در صنعت بازی های ویدیویی

طبق گزارشی که توسط یکی از کاربران انجمن ResetEra منتشر شده است، CMA بیان می‌کند: «رد این معامله، از تلاش سوی هر دو طرف‌ برای ادغام به صورت مجدد جلوگیری می‌کند».

به‌طور دقیق‌تر، مایکروسافت و اکتیویژن به سختی در تلاش برای اعتراض به این تصمیم خواهند بود تا در نهایت این معامله را به پایان برسانند.

احتمال موفقیت آمیز بودن درخواست تجدیدنظر وجود دارد.

ولی در عین حال، اگر این درخواست رد گردد، تلاش بعدی مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد ممکن هست برای 10 سال دیگر به تعویق بیفتد.

در حال حاظر معین نیست که تغییرات ایجاد شده پس از تجدید نظر، چه مواردی را در بر می‌گیرد؛ اگرچه می‌تواند به معامله‌ای اشاره کند که در آن نگرانی‌ها برطرف شده‌اند یا وضعیت به گونه‌ای هست که در آن سونی نقش موثری در بازی‌های ابری خواهد داشت.

در غیر این صورت، CMA می‌گوید که این به طور کلی، تنها راه حل برای برگشتن به معامله هست و تضمین می‌کند که روند رقابتی فعلی در بازار تغییری نخواهد کرد.

ادغام مایکروسافت و اکتیویژن بلیزاردادغام مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد

تعویق 10 ساله‌ی تصاحب اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت

در هر صورت، مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد این شانس را دارند که قبل از هر گونه ممنوعیت ده ساله از ادغام، نسبت به رد ممنوعیت ادغام درخواست تجدید نظر کنند.

با توجه به آنچه تاکنون از هر دو طرف دیده‌ایم، آن‌ها نیز به شدت قصد مبارزه با این پرونده را دارند.

Activision تصمیم سازمان رقابت و بازار بریتانیا را به عنوان تصمیمی اشتباه برای شهروندان بریتانیا توصیف کرد.

این شرکت در ادامه تهدید کرد که استراتژی رشد خود را در بریتانیا مورد ارزیابی مجدد قرار خواهد داد.

بابی کوتیک، مدیر عامل جنجالی اکتیویژن بلیزارد نیز به این تصمیم واکنش نشان داده هست.

ایشان طبق استدلال‌های خود در مصاحبه اخیرش بیان کرد: «در واقع باید ادغام‌های بیشتری در بین شرکت‌های آمریکایی صورت گیرد تا بتوانند با شرکت‌هایی مثل Tencent در چین رقابت کنند».

با این حال، با توجه به نگرانی‌های متعددی که توسط قانون‌گذاران سراسر جهان در مورد این ادغام مطرح شده است، به احتمال زیاد این موضوع به این زودی‌ها محقق نخواهد شد.

معرفی 8 تا از بهترین کمپانی های بازی سازی جهان

در عوض، می‌توانیم انتظار خریدهای نسبتا کوچک‌تری را در کل صنعت داشته باشیم؛ مثل قرارداد سونی با Bungie، سازنده سری Destiny، که درست پس از قرارداد مایکروسافت با اکتیویژن بلیزارد اعلام شد.

با توجه به مقیاس کوچکتر آن، این معامله بسیار سریعتر توسط قانون‌گذاران تأیید شد و بانجی در جولای سال گذشته، تنها پنج ماه پس از اعلام خرید، به طور رسمی به پلی استیشن پیوست.

در نهایت بهتر هست که بگوییم معامله Microsoft و اکتیویژن بلیزارد تاکنون با توجه به رای برخی نهادهای دیگر، به پایان راه خود نرسیده هست.

بنابراین، در حال حاظر سرنوشت خرید اکتیویژن بلیزارد در دست کمیسیون اروپا هست که انتظار می‌رود در 22 می (1 خرداد) تصمیم خود را اعلام کند.

منبع: The Gamer

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
tamba.ir logo « خبرنگار: امیر صالحی »

tamba.ir logo کد خبر: « 122711 »

tamba.ir logo بازدیدها: 22359 3 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :