tamba.ir logo اتحادیه اروپا مالکیت مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد را تایید کرد ...
اتحادیه اروپا مالکیت مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد را تایید کرد
tamba.ir logo لینک منبع خبر:
https://par30games.net/211024/microsoft-activison-blizzard-acquisition-approved-eu/

در طول مدتی که از تلاش مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد می‌گذرد، این قرارداد با موانع مختلفی از جمله شکایت‌های سونی به نهاد‌های مختلف رو‌به‌رو شده هست.

در تازه‌ترین این موانع، مدتی پیش سازمان رقابت و بازار بریتانیا به دلیل تسلط مایکروسافت بر بازار بازی‌های ابری اقدام به مسدود کردن قرارداد مذکور کرد.

با این وجود به نظر می‌رسد اتحادیه اروپا نگرانی مشابهی با نهاد بریتانیایی ندارد و قرار گرفتن شرکت اکتیویژن بلیزارد در بین زیر‌مجموعه‌های Microsoft را تایید کرده هست.

این امر از آن جهت بوده که ایکس باکس با عقد قرارداد شراکت 10 ساله با شرکت‌ها و استودیو‌های مختلف با محوریت بازی‌های ابری، حسن نیت خود را ثابت کرده هست.

 بیانیه کمیسیون اروپا نشان می‌دهد اتحادیه اروپا به این باور رسیده که هیچ دلیلی برای حذف پلی استیشن از پلتفرم‌های مقصد آثار اکتیویژن بلیزارد در صورت ادغام با ایکس باکس وجود ندارد.

شرکت سونی با تمام توان در جهت ممانعت از تصویب قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد تلاش می‌کند.

این امر از آن جایی نشات می‌گیرد که مالک پلتفرم پلی استیشن نگران تبدیل شدن سری Call of Duty به 1 مجموعه انحصاری ایکس باکس هست.

معرفی 8 تا از بهترین کمپانی های بازی سازی جهان

کمیسیون اروپا در بیانیه خود اعلام کرده هست که حتی در صورت حذف پلی استیشن از بین پلتفرم‌های سری کالاف دیوتی و انتشار آثار آینده آن به عنوان بازی‌های انحصاری ایکس باکس، رقابت بین سونی و مایکروسافت به طور قابل‌توجهی آسیب نمی‌بیند.

ایکس باکس به طور مداوم سعی کرده هست تا با امضای 1 قرار‌داده 10 ساله، مشابه آن چه که قبلا با شرکت نینتندو منعقد کرده است، به سونی اطمینان دهد که سری Call of Duty انحصاری نخواهد شد.

همثل رقابت و بازار بریتانیا، مهم‌ترین مشکل کمیسیون اروپا با اضافه شدن اکتیویژن بلیزارد به جمع زیر‌مجموعه‌های مایکروسافت، تسلط ایکس باکس بر بازار بازی‌های ابری هست.

در حال حاضر هم این پلتفرم بخش بزرگی از بازار مذکور را در اختیار و اگر Activision Blizzard زیر چتر ایکس باکس آورده گردد، به ناچار سهم آن افزایش پیدا می‌کند.

اتحادیه اروپا اکتیویژن بلیزارداتحادیه اروپا اکتیویژن بلیزارد

اطمینان اتحادیه اروپا از عدم انحصار بازار بازی‌های ابری

به عنوان بخشی از قرار‌داد‌های 10 ساله‌ای که با طرف‌های مختلف امضا شده است، مایکروسافت باید به کمیسیون اروپا اطمینان دهد که ساکنین هر 1 از کشور‌های اروپایی می‌توانند از طریق هر پلتفرم ابری به آثار مورد‌علاقه خود دسترسی داشته باشند.

به نظر می‌رسد اکثریت قرار‌داد‌هایی که مایکروسافت در رابطه با بازی‌های ابری امضا کرده، این شرط را پوشش می‌دهند.

معاون ارشد کمیسیون اروپا در قالب بیانیه خود تایید کرده هست که قرار‌داد‌های مایکروسافت با پلتفرم‌های مختلف استریم منجر به تایید قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد شده هست.

وی در این باره گفته است: «تعهدات ارائه شده توسط مایکروسافت، برای اولین بار زمینه‌ای را فراهم می‌کنند که علاقه‌مندان بتوانند بازی‌های ابری را از طریق هر سرویس استریم تجربه کنند.

این امر موجب رقابت بیشتر شده و فرصت‌های رشد را افزایش می‌دهد».

بر این اساس، کمیسیون اروپا باور دارد که مالکیت مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد به انحصاری شدن بازار بازی‌های ابری منجر نشده و در عوض زمینه رشد آن را فراهم می‌کند.

رتبه بندی 17 شخصیت برتر Call Of Duty در تمام دوران

رقابت و بازار بریتانیا اولین سازمانی هست که در ماه گذشته قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد را مسدود کرد.

به این واسطه مانع جدی و مهمی در برابر برنامه‌های این دو شرکت به وجود آمد.

هر دو طرف در حال اعتراض به این تصمیم می باشند، ولی معین نیست که این روند تا چه زمانی طول خواهد کشید.

اعتقاد بر این هست که اگر بریتانیا همچنان روی تصمیم خود مصمم و ثابت قدم باشد، قرارداد بین Microsoft و Activision Blizzard به مدت 10 سال مسدود خواهد شد.

منبع: The Gamer

google rating | reviews
4. ستاره - بازنگری سردبیر
tamba.ir logo « خبرنگار: سعید حسینی »

tamba.ir logo کد خبر: « 122906 »

tamba.ir logo بازدیدها: 13407 2 هفته پیش

« پیشنهاد ویژه برای شما »
سلام و عرض ادب ❤️ خدمت شما هم وطن محترم، قطعا شما نیز به کسب درآمد فوق العاده از اینترنت نیاز خواهید داشت ...

شما می توانید 30 تا 50 میلیون تومان در ماه، از اینترنت درآمد داشته باشید و شغل رویایی خودتان را بسازید ...

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا بر روی بنر زیر کلیک بفرمایید :